Як бути лідером у класі. Як бути найкращою в класі.

Людина може навчитися практично всьому. У тому числі і бути лідером. Для того, щоб стати лідером, необов'язково бути самим сильними, найкрасивішим, найвищим або найрозумнішим. Досить бути впевненим у своїй унікальності і переконати в цьому інших.
Інструкція
1
Першим кроком на шляху до лідерства є пошук власної «родзинки». «Родзинкою» може виявитися що завгодно, починаючи від уміння блискуче грати в шахи, створювати із звичайнісіньких речей неординарні ансамблі, захоплююче розповідати історії, і закінчуючи навичками черевомовлення. Знайдені в самому собі унікальні здібності важливо не тільки відшукати, але і в міру сил розвинути.
2
Недостатньо знайти в собі і розвинути «родзинку». Важливо поважати свої здібності та вміння, цінувати і вірити в них. Позитивне ставлення навіть до самих, на перший погляд, дріб'язковим речам дозволяє бачити те, що відбувається з оптимістичною позиції. Невпевнені в собі і своїх силах песимісту не варто і намагатися стати лідером у класі, студентській групі і робочому колективі.
3
Демонструвати свою унікальність однокласникам краще в потрібний час і в потрібному місці. Урок математики або класний годину - не найкращий час для демонстрації співочого таланту чи вміння майстерно показувати фокуси. Зате на шкільному вечорі, на дні народження однокласника чи творчій зустрічі можна не бути скромним і проявити свій талант в повну силу.
4
Бути лідером - це щось більше, ніж влада і авторитет. Лідерство - це в першу чергу вміння брати на себе відповідальність і приймати важливі рішення. Відповідний момент для прояву лідерських якостей важко передбачити, але заздалегідь відрепетирувати свої дії в гіпотетичній екстреної ситуації цілком реально.
5
Будь-якому лідеру необхідно вміння чітко висловлювати свої думки і захоплювати аудиторію ідеєю. Для оволодіння здатністю грамотно говорити, заволодівати увагою співрозмовників і надихати, не негоже записатися на курси риторики, ораторського мистецтва або повправлятися з диктофоном перед дзеркалом. Слова-паразити, убогий словниковий запас або недостатня емоційна забарвлення мови - всі ці дефекти після прослуховування диктофонного запису стануть очевидними. Саме над цими недоліками і потрібно буде попрацювати.
6
Бути лідером - це означає мати власну думку. Не обов'язково демонструвати незалежність своїх суджень з приводу, однак і боятися висловлювати власну думку, відмінну від більшості не потрібно. Думка лідера можна оскаржити, спростувати, але його в будь-якому випадку будуть поважати. А повагу з боку членів колективу (класу, групи друзів або однодумців) - це і є перша сходинка до досягнення почесного звання лідера!
Зверніть увагу
Впевненість у собі не варто перетворювати в самовпевненість. Впевнений у собі і своїх силах людина викликає повагу, самовпевнений - бажання збити зайву пиху.
Корисна порада
Вироблення лідерських якостей вимагає наполегливості і часу.