Як знайти відносну молекулярну масу.

Відносна молекулярна маса речовини (або просто - молекулярна маса) - це відношення значення маси даної речовини до 1/12 маси одного атома вуглецю (C) .Знайти відносну молекулярну масу дуже легко.
Вам знадобиться
  • Таблиця Менделєєва і таблиця молекулярних мас
Інструкція
1
Відносна молекулярна маса речовини - це сума його атомних мас. Для того, щоб дізнатися атомну масу того чи іншого хімічного елемента, досить поглянути на таблицю Менделєєва. Її можна знайти на обкладинці будь-якого підручника з хімії, або ж придбати окремо в книжковому магазині. Для школяра цілком підійде кишеньковий варіант, або аркуш формату A4. Будь-який сучасний кабінет хімії оснащений повномасштабної настінної таблицею Менделєєва.
2
Дізнавшись атомну масу елемента, можна приступити до обчислення і молекулярної маси речовини. Це найпростіше показати на прикладі: Потрібно розрахувати молекулярну масу води (H2O). З молекулярної формули видно, що молекула води складається з двох атомів водню H і одне атома кисню O. Тому розрахунок молекулярної маси води можна звести до дії: 1.008 * 2 + 16 = 18.016
3
Крім зазначеного вище способу, дані про молекулярну масу деяких хімічних сполук можна підкреслити з таблиці молекулярних мас.
Зверніть увагу
Атомна маса як поняття з'явилося в 1803 році, завдяки працям відомого в ті часи хіміка Джона Дальтона. В ті часи маса будь-якого атома порівнювалася з масою атома водню. Подальший розвиток це поняття отримало в працях іншого хіміка - Берцелиуса, в 1818 році, коли він запропонував використовувати замість атома водню атом кисню. З 1961 року хіміки всіх країн прийняла за одиницю атомної маси масу 1/16 атома кисню, або масу 1/12 атома вуглецю. Остання якраз і зазначена в таблиці хімічних елементів Менделєєва.
Корисна порада
При використанні таблиці Менделєєва в тому вигляді, в якому вона представлена в більшості підручників з хімії та інших довідниках, треба розуміти, що дана таблиця є укороченим варіантом вихідної таблиці Менделєєва. У найбільш повному її варіанті, кожному хімічному елементу присвячена окрема рядок.