Як написати характеристику на учня.

Як написати характеристику на учня? Що потрібно враховувати при складанні даного документа? Про все це детально ми поговоримо в даній статті.
Вам знадобиться
  • Знання про особистість учня, доступ до комп'ютера або ж звичайна кулькова ручка і аркуш паперу формату A4.
Інструкція
1
Що таке характеристика? Подібний документ є своєрідним відображенням особистості людини, на якого він складається. Призначення характеристики може бути досить різноманітним. Починаючи зі шкільної лави, характеристика буде супроводжувати людину при постановці на військовий облік, вступі до ВНЗ, працевлаштуванні на постійне місце роботи. Виходячи з цього, при написанні подібного документа слід бути гранично уважним, тому що надалі саме від грамотно складеної характеристики буде залежати життя людини.
2
Перед тим, як написати характеристику на учня, вам слід звернути увагу на наступні чинники. Перш за все, придивіться, яке відношення він проявляє в спілкуванні з іншими дітьми, як спілкується з викладачами і як реагує на їхні зауваження. Також при складанні подібного документа крім поведінки учня необхідно враховувати думку оточуючих його людей - чи користується він авторитетом серед учнів, товариський чи учень або ж замкнутий у собі, чи приймає участь в життєдіяльності класу або ж намагається уникати цього. У характеристиці крім усього перерахованого необхідно згадати про успішність характеризуемого людини. Беручи до уваги всі ці фактори, ви можете приступити безпосередньо до написання характеристики.
3
Спочатку в документі вказується його призначення, наприклад, головному військовому комісару (у разі постановки учня на військовий облік) або ж начальнику ОВС (у разі запиту характеристики представниками органів внутрішніх справ). Після оформлення даного пункту слід перерахування психологічних особливостей характеризуемого. Пам'ятайте, що від того як ви напишете характеристику залежатиме подальша доля учня. Враховуючи його ранній вік, не слід посилювати справу надмірністю негативу - завжди намагайтеся пом'якшити фарби, навіть якщо особистість поводиться неетично. Звичайно, максимальної лояльності проявляти не слід. Відображайте все як є, грамотно підбираючи терміни та опису поведінки учня. Після складання характеристики документ слід завірити своїм підписом, а також підписом та печаткою від імені директора навчального закладу.