Як подивитися дитині горло. Як подивитися горло у дитини.

Батьки розгублені: дитина чимось стурбований, плаче, щось явно не в порядку. Вони стурбовані, як перевірити горло малюка. Процедура ця не з найприємніших, і навіть лікар з досвідом не завжди зможе м'яко і безболісно це зробити.
Інструкція
1
Дитина сердиться, відштовхує всіх, з'являється небезпека нанесення травми слизової рота. І все-таки, батьки - це найближчі люди, і малюк легше довіриться вам, чим педіатра. Добре, якщо участь візьмуть обоє батьків.
2
Сядьте на стілець або диван, візьміть свого малюка, посадите до себе на коліна і заспокойте. Чуть-чуть нахиляєтеся з ним назад. Для огляду горла знадобиться ліхтарик, невеликий у формі ручки (можна придбати в аптеці). Крім цього в нагоді маленька ложка, на її ручці не повинно бути гострих виступів.
3
Зазвичай, намагаючись побачити горло , кажуть дитині: «Скажи а-а-а і Висунь язик». Однак подібна дія може спровокувати у малюка блювотний рефлекс, що знову налаштує його на войовничий лад. Не потрібно просити висунути язик, достатньо, якщо він просто відкриє свій рот, а ви м'яко притримаєте мову ложкою або шпателем. В цей момент дитина нехай просто глибоко вдихає ротом. Внаслідок цього мова сам опуститься, а м'яке небо, навпаки, підніметься і, таким чином, огляд порожнини рота не викличе ніяких труднощів. І дитина не боятиметься цієї простої процедури надалі.
Зверніть увагу
Але зверніть увагу, щоб світло було саме від лампочки, а не від світлодіода, так як він має синюватий відтінок, який може бути невірно витлумачений.
Корисна порада
Краще, якщо є можливість зазирнути в аптеку, використовувати спеціальний шпатель, призначений для цих цілей. Якщо дитина сильно крутить головою, то її можна утримувати своєю долонею за лоб. Але робіть це тільки в крайньому случае.Еслі на мигдалинах горла видно почервоніння або гнійні виділення необхідно звернутися до лікаря. Після призначення лікарем антибіотиків, щоб поліпшити стан самого горла, можна використовувати протизапальні препарати або, якщо малюк вміє полоскати горло, використовувати відвар шавлії або ромашки.