Як лікувати кон'юнктивіт у дітей. краплі проти коньюктивита широкого спектру дитині.

Для початку необхідно розібратися, що ж таке коньюктивит. Слово це - похідне від слова коньюктива, що означає слизова оболонка, що покриває зовні очне яблуко. А коньюктивит - це запалення цієї оболонки, яке супроводжується почервонінням століття і виділенням з ока.
Вам знадобиться
  • Розчин антисептика, очні краплі або мазі з антибіотиками широкого спектора дії, ватні тампони.
Інструкція
1
Запалення коньюктіви може мати різну природу - це може виникнути в результаті попадання в очі бруду, а разом з нею бактерій таких, як стафілококи, стрептококи, менінгококи, пневмококи та ін. Коньюктивіт також може бути викликаний вірусами грипу, герпесу або кору. Буває коньюктивит і алергічний, найчастіше він виникає під час цвітіння - це реакція слизової на пилок. При виявленні в очах запального процесу, слід негайно звернутися до лікаря, щоб з'ясувати причину захворювання, і правильно підібрати лікування.
2
Найбільш поширений коньюктивит - стафілококовий. Він трапляється в 65% випадків. Як правило, уражається одне око, потім - інший. Тому найперше правило при лікуванні коньюктивита - не переносити інфекцію з одного ока в іншій. Основне лікування полягає в промиванні очі розчинами антисептика. Такими як, фурациллин, марганцівка, борна кислота. Промивати слід ватним тампоном, змоченим в розчині від зовнішнього краю ока до внутрішнього. Для кожного ока повинен бути окремий тампон. Після процедури промивання необхідно ретельно вимити руки. Промивати очі слід кожен півтора дві години. Медичні розчини можна чергувати міцним настоєм чорного чаю або відваром ромашки.
3
Після промивання в око слід закапати краплі з антибіотиками широкого спектру дії (альбуцид, левомецітін та інші) або противірусні препарати. Знову ж таки, краще мати два тюбика препарату - для кожного ока. Краплі можна замінити маззю (тетрациклінової мазь, зрітроміціновая). Мазь простіше нанести на очі дитині, ніж закапати краплі.
4
Лікування триває до двох тижнів. Після закінчення першого тижня лікування, кількість промивань і закопувань можна обмежити до одного разу на добу. Якщо вилікували тільки одне око, то продовжувати треба лікувати обидва ока. Спілкування дитини з іншими дітьми на цей час краще обмежити. Коньюктівіт у дитини говорить про снізіженіі імунітету. Тому до лікування варто додати гомеопатичні імунностімулятори. Стежити за температурою тіла, не переохолоджуватися. Прогулянки в холодну пору року краще скасувати.
Зверніть увагу
Не слід накладати на хворе око пов'язку. В результаті вологості і тепла під пов'язкою розростеться інфекція і можуть розвинутися ускладнення.
Корисна порада
Ретельно стежте за тим, щоб дитина не тер очі і як можна частіше мив руки.
Запалення слизової оболонки ока ( кон'юнктивіт ) часто виникає у дітей, які тягнуть брудні руки до обличчя, купаються в забрудненому водоймищі, перебувають в запиленому приміщенні. Відчуття печіння та свербежу в оці, відчуття засміченості доставляють дитині чимало проблем.
Інструкція
1
Захворювання починається гостро. З'являється почервоніння і набряк кон'юнктиви повік і очного яблука, сльозотеча. Огляньте очі дитини, починаючи з повік, кон'юнктиви повік і очного яблука. Відтягніть нижню повіку донизу вказівним пальцем або великим пальцем так, щоб побачити нижню перехідну складку. Великим і вказівним пальцями правої руки захопіть ресничний край століття, відтягайте його вниз.
2
Промийте очі дитини слабким розчином перманганату калію або 2% розчином борної кислоти, закапайте 30% розчин сульфацил-натрію або пеніциліну. Закладіть в очі мазь з антибіотиками. Негайно покажіть дитину окуліста.
3
При гострому інфекційному кон'юнктивіт е використовуйте антимікробні препарати: розчини антибіотиків, розчин фурациліну в розведенні 1: 5000, 2-4% -ний розчин борної кислоти, 3% -ний розчин коларголу. У перший день закопуйте краплі дитині в кон'юнктивальний мішок через кожну годину. У наступні 3-4 дні закопуйте по 5-6 разів на день. При гострому кон'юнктивіт е не накладаються дитині стерильну пов'язку, щоб не викликати застій гнійних виділень.
4
Якщо у вашої дитини вірусний кон'юнктивіт , то просто необхідно застосування вірусних препаратів (розчин оксоліну або оксолінова мазь), загальнозміцнюючих засобів (вітаміни). При нездужанні, підвищеній температурі тіла, нежиті і головних болях хворої дитини слід ізолювати на 5-6 днів.
5
Слідкуйте за тим, щоб дитина дотримувався правил особистої гігієни. У дитини має бути окремий рушник. Після закапування крапель або промивання очей обов'язково вимийте дитині руки. Ні в якому разі хворий малюк не повинен відвідувати ясла, дитячий садок або школу. Лікування проводите до повного одужання, яке повинно бути підтверджено бактеріологічно.