Як сфотографувати блискавку.

Бажання закарбувати рідкісні події або ж навпаки, часто відбуваються, але дуже ефектні, є у кожної людини. Однак навіть фотографія краплі води перші кілька разів виходить не дуже красивою, не кажучи вже про те, щоб з першого разу зуміти сфотографувати блискавку в момент розряду.
Інструкція
1
Встановіть витримку на фотоапараті на більше значення, в багатьох моделях є така можливість. Якщо відсутній - використовуйте опцію 'Експозиція', її необхідно відвести в мінус, і опцію 'Чутливість ISO', її необхідно підняти, але не дуже сильно, щоб фото не стало зернистим. Тривалість розряду блискавки - менше секунди, тому чисто фізично сфотографувати вам її не вдасться і необхідно застосовувати подібні трюки з експозицією і чутливістю (технічно, з витримкою).
2
Використовуйте серію знімків, майже будь 'мильниця' оснащена такою функцією. Максимальна кількість кадрів і невелика затримка між ними (1-2 секунди) підійде. Це дозволить збільшити шанс 'зловити' розряд блискавки. Перемкніть об'єктив в нескінченність, це опція, що додає чіткості на найдальші об'єкти знімка замість найближчих.
3
Встановіть фотоапарат на подставкуштатів, включаєте серію знімків і чекайте. Зйомка зупиняється після того, як вказане вами кількість знімків буде виконано, тому необхідно серію запускати кілька разів. Блискавки зазвичай б'ють в одному і тому ж місці - напрямок зйомки можна вибрати по першій незапечатленной спалаху. Ні в якому разі не тримайте фотоапарат в руках, а використовуйте підставку або штатив - так як ви використовуєте трюки з експозицією і витримкою, найменший рух буде змащувати фотографію.
4
Проведіть відео-зйомку, якщо намагаєтеся зловити блискавку вдень, так як через використання трюків фотографія буде залита білим кольором. Відео 'з'їдає' дуже багато місця на карті пам'яті фотоапарата, приблизно 100 мегабайт за одну хвилину і тому варто робити зйомки серіями, відзняли 30 секунд, і, якщо блискавки не було, видалити відео і почати заново. Далі покадровой обробкою на комп'ютері виберете знімки з блискавками і збережіть як окремі зображення.
Фотографування блискавок є не тільки захоплюючим процесом, але може також мати певну наукову цінність. Крім того, фотографії грозових явищ вельми пізнавальними і дуже красиві.
Вам знадобиться
  • - плівковий фотоапарат;
  • - струбцина або штатив;
  • - спусковий тросик;
  • - фотоплівка.
Інструкція
1
Цифрові камери для зйомки блискавок малопридатні. Візьміть плівковий фотоапарат. Не підійде вам і так звана «мильниця» - плівковий апарат з автоматичним вибором режимів зйомки. Важливо, щоб апарат мав ручний режим витримки «В», а ще краще «Т». Тип фотоапарата значення не має: він може бути дзеркальним, далекомірним і навіть найпростішим шкальні.
2
Бажано при зйомці використовувати ширококутний об'єктив, це дозволить вам охопити найбільший ділянку неба, що, в свою чергу, забезпечить найбільшу ймовірність попадання блискавки в кадр. Крім того, блискавка буває дуже протяжної, і краще, якщо вдасться зняти її всю цілком.
3
Повністю задіафрагміруйте об'єктив. Сили спалаху блискавки буде достатньо для знімка при діафрагмі 1/16 і навіть 1/22. Сфокусуйте об'єктив на нескінченність. Ви можете фотографувати блискавки на будь-яку плівку: кольорову, чорно-білу, слайдовую. Постарайтеся уникнути застосування високочутливих плівок, оскільки виграшу при зйомці яскравих самосвітних об'єктів вони не дають, але привносять велике зерно і сприяють утворенню непотрібних відблисків і подсветок. Чутливості в 50 - 200 ISO цілком вистачить.
4
Забезпечте максимальну нерухомість фотоапарата. Ви можете застосувати струбцину або штатив. Для спуску затвора по можливості використовуйте трос. Встановіть фотоапарат на балконі, біля відкритого вікна, в будь-якому іншому місці, звідки відкривається широкий огляд місцевості. Простежте за тим, щоб на апарат не потрапляли краплі дощу, а в полі зору були відсутні потужні ліхтарі або яскраві відблиски предмети.
5
Зйомку блискавок проводять уночі. Наведіть фотоапарат на ту ділянку горизонту, де поява блискавок найбільш ймовірно. Переведіть механізм витримки (експозиції) в режим «Т» і відкрийте затвор фотоапарата. Якщо у фотоапарата присутній тільки режим «В», скористайтеся тросом з фіксацією, в іншому випадку вам доведеться утримувати тросик рукою весь час зйомки.
6
Дочекайтесь появи блискавки в обраному полі кадру і закрийте затвор. Після цього можна переводити плівку на наступний кадр. Контролювати появу блискавки в кадрі ви можете як через видошукач камери, так і інтуїтивно, спостерігаючи за об'єктами, на які ви навели камеру.
Корисна порада
Якщо у вашого фотоапарата є перемикання між автоматичним і ручним режимами зйомки, виберіть ручний. Якщо є вбудований фотоспалах, відключіть її. При зйомці блискавок ці функції незастосовні.