Як прочистити сапун.

Кожен дбайливий автоаматор уважно стежить за технічним станом свого залізного і намагається своєчасно проводити дрібний ремонт і профілактичні роботи. Наприклад, необхідно очищати сапун у міру його забруднення, так як з його допомогою гази видаляються з картера двигуна. В автосервісі за цю нехитру процедуру з вас попросять чималу суму. Однак навіщо платити за те, що цілком можна зробити самому?
Вам знадобиться
  • Бавовняні рукавички, гайкові ключі, викрутки, дріт. поліетилен.
Інструкція
1
Для початку виберіть місце, де ви будете виробляти процедуру очищення. Якщо погода суха, то все можна зробити прямо на вулиці. Але все ж краще знайти гараж з хорошим освітленням. Встановіть автомобіль на гальмо стоянки. Вимкніть запалювання. Відкрийте капот і знайдіть сапун . Для цього можна скористатися посібником з експлуатації вашого автомобіля, де має бути детально розписано будова підкапотного простору. Зазвичай сапун являє собою невеликий короб квадратної форми, до якого приєднані два патрубка. Один з патрубків з'єднує сапун з моноінжектором, другий - з повітряним фільтром.
2
Зніміть верхній кожух повітряного фільтра. Не забудьте знеструмити бортову систему електроживлення. Для цього зніміть негативну клему з акумулятора. Це необхідно для того, щоб уникнути замикання і удару струмом. Знявши повітряний фільтр, ви побачите впускний колектор, його необхідно зняти. Під впускним колектором ви побачите сапун , який як правило кріпиться на два болтика.
3
Викриття два болтика і акуратно зніміть сапун . Демонтуйте з нього кришку. Під нею ви побачите маслоотбойнік, який закріплений за допомогою шпильки. Вам необхідно відкрутити невелику гайку на самій шпильці, але не до кінця, так як назад надіти її, не знімаючи піддон, неможливо. Необхідно прочистити трубку. Для цього використовуйте шомпол. Його можна змайструвати з дроту потрібної товщини. Досліджуйте кришку сапун а на наявність в ній тріщин або інших дефектів. На кінці патрубка є невеликий йоржик, який гасить полум'я при недостатній компресії. Його також потрібно почистити.
4
Після завершення всіх процедур потрібно зібрати сапун в зворотному порядку і перевірити його працездатність. Для цього заведіть двигун. Акуратно зніміть кришечку, яка закриває маслозаливную гроловіну. Щільно закрийте її нетовстим шматком поліетилену і закріпити гумкою трохи нижче. Поліетилен не повинен здуватися. Інакше це вказує на наявність тиску. Якщо тиску немає, то прочищення сапун а пройшла вдало. Незначний тиск може створюватися тільки при натисканні на педаль акселератора.