Як збільшити прохідність Ниви. нива переробити повітряну сімстему.

Навіть такий визнаний всюдихід як «Нива» часом потребує доведенні, щоб його прохідність задовольняла власника. Для цього збільште дорожній просвіт автомобіля, який в базовій комплектації не надто великий. Силовий підвіс захистить кузов від пошкоджень при ударах і допоможе поддомкратіть автомобіль, якщо він все ж застрягне.
Вам знадобиться
  • Ліфт-комплект, колеса збільшеного діаметру, елементи силового обважування.
Інструкція
1
Щоб нічого не переробляти в ходової частини «Ниви», просто замініть диски та гуму. У базі автомобіль оснащується не найкращим варіантом гуми, оскільки основний критерій при її виборі - невисока цена.Для бездоріжжя вибирайте широку гуму, з великою кількістю ребер жорсткості на протекторі. Бажано, щоб з боків були спеціальні ребра, які називаються грунтозацепи.
2
Якщо при цьому потрібно збільшити виліт колеса, поміняйте диски під типорозміри шини, встановіть посилену маточину, на дворядні підшипники, а на маточину підставки зі спеціального сплаву, які і допоможуть збільшити виліт колеса.Прі збільшенні діаметра коліс, поміняйте головні пари мостів, збільшуючи передавальне число. Розрахувати нове передавальне число просто - для цього знайдіть ставлення нового діаметра колеса до старого і помножте на вихідне передавальне число. З доступних варіантів головних пар, виберіть комплект, найближчий за своїми характеристиками.
3
Якщо збільшення кліренсу «Ниви» за рахунок заміни коліс недостатньо, зробіть ліфт підвіски автомобіля за допомогою спеціальних проставок під її елементи. Для цього придбайте ліфт-комплект, який для передньої підвіски являє собою набір шайб, устанавливающихся під пружину і верхній важіль, при цьому поміняйте місцями важелі поворотних кулаків, щоб вони могли нормально рухатися і не доторкатися до інших елементів підвіски. Для задньої підвіски передбачені спеціальні чашки під пружини, які кріпляться зверху, а знизу встановлюються кронштейни, які подовжують амортизатор на 5 см.
4
Для захисту автомобіля від можливих ушкоджень встановіть на нього силовий обвіс. Як правило, він складається з переднього і заднього бампера, «кенгурятника» і силових порогов.Подбірая посилені бампери, враховуйте можливість того, що доведеться піднімати на ньому «Ниву» з допомогою рейкового домкрата. При підборі «кенгурятника» усчітивайте, що його основна функція НЕ додання агресивного зовнішнього вигляду, а зашита фар і радіатора. При поїздці в ліс, встановіть веткоотбойнікі, які становлять троси, натягнуті від «кенгурятника» для верхнього багажника. Вони надійно захистять вітрове скло.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0UT1FOSCWic
Автомобіль «Нива» - легковий автомобіль підвищеної прохідності з несучою конструкцією кузова і постійним повним приводом. Завдяки відмінній прохідності завоював собі заслужену популярність і попит на ринку, а також постійний ринок збуту за кордоном. Підвищити прохідність цього автомобіля можна або з метою здійснення на ньому тривалих поїздок і подорожей, або для участі в різних позашляхових змаганнях.
Інструкція
1
Установка коліс більшого розміру безпосередньо підвищує прохідність автомобіля. Для любительського тюнінга Ниви цілком підходять шини зовнішнього діаметра 29 дюймів. Для спортивного та екстремального тюнінгу діаметр доходить до 33 дюймів. Для установки таких коліс Ниві просто необхідний ліфт. Для 29-дюймових шин застосуєте ліфт розміром в 60 мм. При установці ще більших коліс буде потрібно підрізати колісні арки.
2
Головні пари замініть парами зі збільшеним передавальним числом. Це необхідно, щоб автомобіль зберіг і поліпшив тягові характеристики, в тому числі і при встановленні більш важких коліс. Для коліс розміром до 31 дюйма підійдуть пари з передавальним числом 4.3 або 4.44. Якщо зовнішній діаметр коліс більше 31 дюйма встановлюйте більш рідкісні і дорогі пари з передавальним числом 5.38.
3
Встановіть диференціали підвищеного тертя (самоблокувалися). Ці пристрої серйозно допоможуть при буксуванні Ниви на бездоріжжі.
4
Алюмінієвий корпус редуктора передньої осі замініть на сталевий. Алюмінієвий занадто ненадійний на бездоріжжі. Сталевий корпус СКРПМ хоч і доріг, зате простий в установці і виправданий за участю в змаганнях.
5
Роздавальну коробку рекомендується закріпити на спеціальному підрамнику. Це захистить раздатку від вібрацій, що збільшуються з віком автомобіля і дозволить закріпити на цьому ж підрамнику захист днища.
6
При подоланні серйозного бездоріжжя, коли ризик застрягти дуже великий, необхідні засоби саморятування. Встановіть на Ниву електролебідку. В парі з електролебідкою замініть акумулятор на модель із збільшеною ємністю, а генератор на могутніший.
7
Встановіть шноркель, щоб зменшити небажані наслідки при подоланні водних перешкод. Наприклад, щоб уникнути гідравлічного удару.
8
На дах буде необхідний експедиційний багажник і люстра додаткового освітлення. Безпосередньо на прохідність це не вплине, але сильно стане в нагоді в поїздці. Та й не в салон же класти трос, домкрат «хай-джек», лопати, трапи?!