Як зробити стельову нішу.

За допомогою гіпсокартону можна повністю переробити свою квартиру. Найпопулярніше зараз дійство при ремонті - це пристрій різних ніш. Стельові ніші найчастіше використовуються для вбудовування світильників, поділу кімнати на зони та декорування карнизів штор.
Вам знадобиться
  • - гіпсокартон з розмірами 2500х1200х9.5,
  • - профіль ПН 28х27х3000,
  • - профіль ПП 27х60х3000,
  • - підвіси прямі,
  • - дюбель-цвях 6х40,
  • - саморізи по металу ШСГМ 3.5х25,
  • - саморіз прес-шайбу 3.5х12.
Інструкція
1
Для пристрою стельової ніші для штор виміряйте відстань від стіни до краю батареї опалення або підвіконня і додайте 10 см на зазор для штор. Поставте мітку і відбийте лінію паралельно стіні за допомогою малярного шнура. Ця лінія і буде краєм стельової ніші для штор.
2
По розмітці на стелі поставте напрямні профілю ПН 28х27, крок для дюбелів дорівнює приблизно 50-60 см. Розріжте гіпсокартон на смуги 15 см для укосів периметра стелі. Прикрутите саморізами (3.5х25) ці смуги до ПН через 10-15 см - це боковини короба. З боку стін зробіть розмітку периметра і прикрутіть ПН саморізами, профіль у вас повинен дивитися на стіну.
3
Обріжте смуги боковини ніші за профілем і обробіть торці ГКЛ рубанком. Зберіть обрешітку з профілів ПП 27х60 при кроці 400 мм. Відріжте ГКЛ на ширину стельової ніші і зашейте низ короба. Ваша стельова ніша під карниз штор готова.Отделать її можна так само, як і стелю, а можна в контраст до нього. Проведіть висвітлення в нішу , сховавши дроти всередину, а точкові світильники вставте або в боковушки ніші або в дно.
4
Якщо стеля у вас високий, в такому випадку можна зробити нішу під освітлення відкритою, тобто без бічних стінок. Інший варіант - зробити бічні стінки зі скла або прозорого пластика. Краю стельової ніші можуть бути фігурними - у вигляді хвилі, різних геометричних фігур або, якщо ви робите стельову нішу в дитячій, у вигляді хмар, сонця, літаків, ракет і тому подібного.
5
Пофантазуйте спочатку на папері, погортайте журнали по ремонту та інтер'єру, визначитеся з архітектурою вашої ніші або комплексу ніш. Вичертите на стелі зразкову їх розташування і місце розташування світильників. Можна поєднувати різні кольори при освітленні, особливо оформляючи спальню або детскую.Потолочную нішу для штор сумістите зі стіновий нішею для стояка труб опалення - вийде оригінальний портал для вікна.
Зверніть увагу
Для монтажу електропроводки в ніші запросіть електрика, не варто ризикувати, якщо ви в цьому не надто добре розбираєтеся.
Корисна порада
Кріпите ГКЛ до металевих профілів, а не до дерев'яних брусків - дерево може деформуватися від вологи.