Як видалити іржу з унітаза. засіб для очищення від іржі з фаянсу.

Такий сантехнічний предмет побуту як унітаз вимагає не тільки дбайливого і правильного поводження, але і постійного належного догляду. Так як в унітазі розвивається велика кількість хвороботворних мікробів, то і утримувати його потрібно в чистоті. Візьміть в правило чистити туалет не рідше одного разу на три дні, тоді вам не доведеться очищати в'їдається іржу .
Вам знадобиться
  • - Винно - кам'яна кислота,
  • - щавлева кислота,
  • - нашатирний спирт,
  • - соляна кислота,
  • - перекис водню,
  • - губка або щітка.
Інструкція
1
Для видалення іржі використовують різноманітні засоби: порошки, пасти, гелі та рідини. Всі перераховані вище препарати містять кислоти, які допоможуть розчинити іржу . Але при цьому, в результаті хімічної реакції, утворюються солі. Якщо їх відразу не змити, вони поступово починають руйнувати емаль унітазу. Такі кошти ні в якому разі не рекомендується застосовувати щодня. Не варто використовувати для чищення унітазу тверді і грубозернисті абразиви, вони можуть подряпати поверхню емалі і зменшити блиск покриття.
2
З емальованих і фаянсових унітазів іржу можна видалити за допомогою 20% -ного розчину винно - кам'яної кислоти (20 мл кислоти на 80 мл води) або 5% -ного розчину щавлевої кислоти (5мл кислоти на 95 мл води), яку потрібно нанести на внутрішню поверхню і залишити на деякий час. Після цього протріть унітаз ганчірочкою, змоченою в нашатирному спирті, і обполосніть чистою водою. Ваш унітаз знову сяє чистотою.
3
Соляна кислота також допоможе очистити в'їдається іржу , яку неможливо очистити звичайними миючими засобами. Налийте на суху поверхню унітазу дві столові ложки соляної кислоти, розмажте її губкою або щіткою, залиште на 15-20 хвилин. Після цього кілька разів промийте водою унітаз, щоб позбутися залишків кислоти. У цьому випадку необхідно дотримуватися особливих застережних заходів: працюйте в гумових рукавичках і в захисних окулярах, що не вдихайте кислоту - можна спалити слизову.
4
Утворилися плями іржі на емальованому, мармуровому або фаянсовому унітазі можна видалити за допомогою перекису водню і нашатирного спирту, змішаних в пропорції 9: 1. Змастіть отриманим розчином місце іржі і залиште на кілька годин. Залишилося лише помити унітаз з дезінфікуючим засобом.
5
На сьогоднішній день в магазинах можна зустріти величезну кількість коштів чистки унітазу, найефективніші з них: «Кріт», «Санітарний-1,2», «Тріумф», «Саніта», «Silit».
Зверніть увагу
Не затягуйте з читанням унітазу, тоді вам не доведеться докладати масу зусиль для того, щоб видалити іржу.
Корисна порада
Багато для чищення унітазу використовують звичайну кока-колу (2 літри), яку необхідно залити всередину сантехніки і залишити на кілька годин. Очищає іржу чудово. Дотримуйтесь правил безпеки при роботі з кислотою.