Як прибрати повітря з системи опалення.

Швидке заповнення системи опалення водою не рідко стає причиною утворення повітряних пробок: бульбашки газу потрапляють в інженерні комунікації разом з водою. Видалити накопичився в опалювальної мережі повітря можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - манометр
  • - слюсарний інструмент
Інструкція
1
Перевірте робочий тиск в опалювальних приладах, скориставшись манометром. Сучасне котельне обладнання оснащене вбудованими манометрами. Нормальним для індивідуальних житлових будівництв вважається показник 2-3 бару.
2
Додайте в систему опалення необхідну кількість води, щоб тиск досягло норми. Увімкніть опалювальний котел.
3
Відкрийте ручні повітря оотделітелі на радіаторах. Такими повітря оотделітелямі повинен бути обладнаний кожен радіатор, використовуваний в опалювальній системі. Ручні комплектуючі, як правило, встановлюються на торцях радіаторів. Їх перевага полягає в простоті обслуговування і експлуатації. Вони регулюються газовим ключем або викруткою.
4
Дочекайтеся, поки система наповниться водою. Закрийте повітря оотделітелі після того, як з радіатора поллється вода. Це свідчить про те, що повітря а в системі опалення більше немає.
5
Обладнайте опалювальну систему автоматичним повітря оотделітелем. Видаляйте повітряні пробки з опалювальної системи під час її наповнення і періодично - в ході експлуатації комунікацій. Одним з найбільш ефективних способів вважається багатоступінчастий, який передбачає монтаж кількох повітря оотделітелей, які монтуються в декількох місцях. Перевага багатоступінчастої системи полягає в тому, що повітря з кожного радіатора (групи радіаторів) віддаляється окремо.
Зверніть увагу
Контролюйте тиск води в опалювальній системі. Падіння показників може свідчити про порушення герметичності, а нерівномірний температурний режим в радіаторах - про наявність повітряних пробок. При повільному наповненні і правильному запуску системи опалення процедура обезвоздушіванія не займе багато часу.
Корисна порада
Опалення на одному поверсі наповнюється, в середньому, за годину. Тривалість залежить від структури і протяжності комунікації: чим розгалуженими, тим більше часу буде потрібно.