Як позбутися від пилу.

Домашній пил нерідко стає причиною алергії, так як в ній знаходяться відходи життєдіяльності сапрофітних кліщів, на яких у багатьох алергія. Вчені підрахували, що вдома в день ми вдихаємо цілу ложку пилу. Щоб істотно скоротити кількість пилу в будинку, дотримуйтесь наших рекомендацій.
Інструкція
1
Перший помічник у боротьбі з пилом це сама природа. У це складно повірити, але за стінами наших квартир пилу набагато менше, ніж удома. На вулиці з пилом борються опади, сонце пил знезаражує, а вітер відносить у водойми. Аналогію можна провести і на квартиру.
2
По-перше, робіть регулярно вологе прибирання. Для цього візьміть серветку, змочену у воді, і пройдіться по пилозбірник - полицям, підвіконням, побутовій техніці. М'які меблі та м'які іграшки - це справжня проблема для людей, які страждають алергією, адже пил в них осідає міцно. Тому й оббивку диванів і крісел потрібно також чистити вологою ганчіркою. Використовуйте наступну хитрість: надіньте гумові рукавички, які продаються в аптеці, намочіть їх водою. Очищати такими рукавичками меблі одне задоволення: пил легко викочується з оббивки меблів. А іграшки прати в машинці. Оскільки на білизняного кліща згубно діють високі температури, намагайтеся прати іграшки, свої речі і постільна білизна при температурі не нижче 60 оС.
3
Регулярно провітрюйте квартиру, а також тримайте вентиляційну систему в справному стані. Повітря в квартирі повинен змінюватися повністю кілька разів на хвилину!
4
Відомо, що комп'ютер і телевізор притягують до себе пил, по суті будучи магнітами, значить, в спальні таких приладів стояти не повинно. Якщо ж дівати вам їх нікуди, то системний блок регулярно віддавайте в салон з обслуговування техніки на прочищення.
5
Коли будете пилососити підлоги, використовуйте пилососи з вологим прибиранням. Є навіть такі пилососи, які пилососять повітря. Очистку пилососом потрібно починати з настінних килимів, пересуваючись вниз.
6
Влітку проблема пилу стоїть не так гостро, як взимку. В зимовий період повітря дуже сухий через опалення, тому пил постійно носиться в повітрі. Щоб уникнути цього ставте зволожувачі повітря. Мікрочастинки води будуть зчіплюватися з порошинами і разом з ними осідати. Зволожувачі, кондиціонери і вбудовані пилососи, що є, по суті, вакуумними очисними системами допоможуть вам ефективно боротися з пилом. Роль природного зволожувача і очищувача повітря грають акваріуми, мініфонтанчікі, судини з водою, розставлені поблизу приладів опалення.
Зверніть увагу
Причому алергія на пил проявляється поступово. Людина багато років може вважати себе не схильним до алергії, поки одного разу не прокинеться з алергічним нежиттю, кашлем і сльозяться очі. До того ж міська пил містить токсичні елементи. Ефективна очистка повітря від пилу у виробничих приміщеннях проводиться за допомогою спеціальних громіздких і дорогих пристроїв. Але як позбутися пилу вдома?
Корисна порада
На перший погляд відповідь на питання, як позбутися від пилу вдома і в квартирі, очевидний: частіше робити прибирання. Але не все так просто. Давайте боротися з пилом грамотно, щоб не ганяти її по кімнаті. Від пилу можна позбуватися, добре знаючи результативні способи боротьби. Способи позбавлення від пилу: По можливості виключіть в квартирі так звані "пилозбірники": відкриті полиці з книгами, м'які іграшки, розкидану одяг і пр. Речі повинні зберігатися в закритих шафах.