Як розморозити трубу в землі. Як побудувати тротуар.

В зимовий період вода в окремих ділянках водопровідних труб має властивість замерзати, особливо при низькій температурі і поривчастим вітром. Якщо її не розморозити, для будинків інженерна мережа може прийти в непридатність.
Вам знадобиться
  • - лом,
  • - паяльна лампа,
  • - будівельний фен,
  • - металевий відображає екран,
  • - електрична нагрівальна стрічка.
Інструкція
1
розкопати траншею на глибину залягання водопровідної труби. В переважній більшості інженерна мережа прокладається на глибині 80-120 см. Промерзлий грунт краще розбивати будівельним брухтом. Для цих цілей можна також використовувати електричний шахтний бур.
2
Заправте паяльну лампу гасом, попередньо перевіривши її працездатність і відрегулювавши до необхідного рівня полум'я пальника. Відкрийте водопровідний кран, щоб рідина по мірі відтавання могла вільно стікати. Піднесіть паяльну лампу до металевої поверхні і планомірно починайте розморожувати трубу . Відстань між пальником та інженерними мережами має бути 15-20 см.
3
При роботі з паяльною лампою встановіть між стіною і трубою металевий екран, який виконуватиме функцію відбивача. Показником того, що вміст труби відтає, будуть краплі, що проступили на зовнішній поверхні металу. Для того щоб розморозити пластикову трубу , використовуйте будівельний фен.
4
Найкраще розморожувати труби спеціальної електронагрівальної стрічкою. Цей спосіб вважається менш трудомістким і найбільш безпечним. Досить намотати стрічку в місці промерзання і включити її в мережу.
Зверніть увагу
Размораживать труби необхідно в напрямку від водорозбірного крана в сторону стояка. Ніколи не починайте з середини магістралі: якщо промерзання є ще й в іншому місці, відталої воді просто нікуди буде сходити.
Корисна порада
Ніколи не використовуйте паяльні лампи та інші прилади, в яких передбачена пальник з відкритим вогнем, для розморожування пластикових труб. В результаті інтенсивного термічного впливу пластикова поверхня розплавиться і прийде в непридатність. Чавунні каналізаційні труби краще прогрівати знизу вгору.
Замерзання води в трубах в зимовий період явище абсолютно нерідке. Це може відбутися з кількох причин: труби недостатньо глибоко залягають, неефективна теплоізоляція, невелика витрата або дуже низькі температури. Розморозити воду в водопровідних трубах можна підручними засобами, які є в кожному будинку, але перед початком розморожування слід знати декілька нюансів такої роботи.
Вам знадобиться
  • паяльна лампа, побутової фен, електронагрівальний прилад, паяльна лампа, кружка Есмарха, дріт і гнучка трубка, чайник з гарячою водою.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили оперативно розморозити воду в трубах , ні в якому разі не виробляєте різке нагрівання з середини замороженого ділянки. Не забудьте відкрити водопровідний кран, щоб відтанула вода могла мати стік. Процес відтавання потрібно починати від витратного крана і рухатися по магістралі до стояка. Зверніть увагу на розташування замерзлого ділянки труби і виходячи з цього приступайте до роботи.
2
Існує два способи розморожування труб: зовнішній і внутренній.Для зовнішнього способу вам буде потрібно паяльна лампа, побутової фен або будь електронагрівальний прилад. При використанні паяльної лампи не забудьте встановити відбивач між стіною і трубою. Якщо розморожування відбуватиметься в приміщенні, подбайте про заходи безпеки і починайте методично впливати на трубу. Не забудьте, що відкритим вогнем можна розморожувати виключно сталеві труби. Перші краплі води будуть свідчити про досягнутий ефекті.
3
Так само розморожувати воду в трубах можна за допомогою спеціальної електричної нагрівальної стрічки. Намотайте її на замерзлий ділянку труби і підключіть в мережу.
4
Внутрішній метод розморожування труб - трудомісткий. Вам потрібно придбати кружку Есмарха, дріт і гнучку трубку. Дріт слід протягнути в трубку і закріпити, після чого відкрити змішувач і ввести трубку в трубу.
5
Потім пустите гарячу воду, стежте за тим, щоб гуртка Есмарха перебувала вище рівня труби, при цьому тиск в трубі повинно залишатися (не закривайте воду). Якщо ви не подбали про гурток та інших засобах, можна використовувати чайник з гарячою водою і звичайні ганчірки, які потрібно обмотати навколо замороженого ділянки труби і поливати його окропом. Але такий метод не зовсім зручний і веде за собою додаткове прибирання.