Як грати на келихах.

Навчитися грати на келихах досить легко.Однако щоб виконувати серйозні музичні твори - потрібні роки треніровок.Профессіонал-музикант, який грає на скляній арфі здатний виконати навіть фугу И.С.Бах.
Вам знадобиться
  • Стіл, набір 24-36 келихів з тонкого скла різних розмірів, скотч для закріплення келихів, вода і чисті руки.
Інструкція
1
Вперше опису гри на винних келихах з'явилися в Китаї в XII столітті, а в 1740 році з'явилися професійні виступи з використанням скляної арфи. В даний час, як і чотири століття тому скляна арфа (інша назва - крісталлофон) - хроматичний інструмент з діапазоном звучання 2-3 октави. Келихи для гри можна налаштувати механічною обробкою або просто додати воду.Профессіональние музиканти грають на спеціально обточених келихах без води.Партію для скляної арфи можна знайти і в симфоніях Моцарта, і в концертах Pink Floyd, і в музиці Бориса Гребенщикова.
2
Для створення скляних арфи підберіть коньячні або винні келихи з тонкого скла різних размеров.Хорошо закріпіть їх на столі за допомогою двостороннього скотча.Наполніте келихи водою, рівень води має бути разним.Чем вище рівень води - тим вище звук. Налаштувати свою арфу можна у вигляді гами (так зручніше), але не обов'язково.
3
Після настройки вимийте руки і знежирте пальці. Без чистих рук буде складно витягти чистий звук.Когда руки чисті, потрібно намочити кінчики пальців. Шкіра повинна трохи размокнуть.Потом легким круговим рухом витягуються звуки з бокалов.Двіженія повинні бути легкими і ковзаючими, без зайвої напруги.
4
Якщо провести по краю винного келиха чистим вологим пальцем, то вийде звук нагадує жіночий голос. Музичний твір, виконане за допомогою скляної арфи звучить заворожуюче - звук не зрівняти ні з чим іншим. Важливо запам'ятати - водити по краю келиха потрібно розслабленою рукою, періодично змочуючи пальці. Трохи терпіння і тренувань і хто знає - може у вас є шанс стати одним з небагатьох професіоналів гри на келихах .
Корисна порада
Для гри на келихах використовуйте чисті зволожені пальці. Для витягання чистого звуку водите по краю келиха легкими круговими рухами, без напруги.