Як навчитися грати на гормошка.

Якщо ви хочете навчитися грати на губній гармошці, вам необхідно врахувати декілька важливих моментів. Найважливіше, про що необхідно знати - це правильне дихання. Для тих, хто займався вокалом, ця частина здасться досить легкою. Але навіть якщо ви не мали справу з співом, не турбуйтеся, ця техніка відпрацьовується дуже швидко і легко. Другий важливий момент - прийоми звуковидобування, після освоєння яких можна сміливо переходити до розучування мелодій. Отже, як же правильно грати на губній гармошці? Для цього існує кілька правил.
Інструкція
1
Навчіться дихати «животом». Постарайтеся під час вдиху відправляти повітря значно глибше, ніж при звичайному диханні. При цьому живіт повинен як би надуватися для того, щоб у процесі видиху за допомогою діафрагми виштовхнути все повітря назовні.
2
Відпрацьовуйте такий алгоритм дихання спочатку без самого інструменту. Ваш вдих на всьому протязі має бути рівним по силі. Щоб перевірити це, поставте на деякій відстані від себе палаючу свічку, на яку дуйте під час видиху так, щоб вона не погасла. Якщо ви все зробите правильно, у вас це вийде.
3
Якщо ви зрозуміли принцип дихання, спробуйте вивчити перший прийом вилучення звуків на гармошці. Для цього губи складіть трубочкою таким чином, щоб між ними було невеликий отвір. Щелепа трохи опустіть, щоб між губ можна було помістити інструмент. Гармошку розташуйте п'ятим отвором до губ. Зробіть видих, намагаючись почути після нього звучання одиночній ноти. Якщо виникли проблеми, відрегулюйте величину зазору між губами, змініть положення гармошки. Рухаючи гармошку вправо і вліво, спробуйте витягти різноманітні поодинокі ноти на видиху і на вдиху.
4
Спробуйте освоїти інші способи вилучення звуків. Наприклад, розташуйте інструмент таким чином, щоб губи охоплювали всі 5 отворів, і в той же час, щоб гармошка сиділа досить щільно в роті. Мовою закрийте 4 отвори і постарайтеся видихом витягти одну ноту. Міняйте положення язика і величину зазору до тих пір, поки не отримаєте найоптимальніший варіант розташування. Експериментуйте з різними отворами і отримуйте нові звуки і ноти.Как саме грати на гармошці, ви вже зрозуміли. Тепер вам необхідно лише вдосконалювати свою техніку і придумувати нові мелодії, дивуючи друзів і простих слухачів!