Як затирати шви. Як затирати плитку.

Підлоги і стіни в ванних кімнатах, на кухні, а також в господарських приміщеннях найчастіше облицьовуються керамічною плиткою. Плитка виглядає дуже красиво і практично. Але ефект від цього прийому може бути зіпсовано неякісно виконаними міжплиточних швами. Слід вибрати правильний вид затірки. Але який вид затірки можна назвати правильним? Зараз дізнаємося.
Інструкція
1
Виробниками пропонуються два види затерли. Це затірки на основі цементу та епоксидних смол. Цементні затирання недорогі і застосовуються повсюдно. На жаль, вони не дуже стійкі до впливу на них вологи і хімічних складів. Правда є й такі затирання, які підходять для облицювання поверхонь, що контактують з вологою.
2
Для виконання затирання складом на основі цементу підготуйте спочатку склад: налийте води в ємність, засипте туди суху суміш. Пропорції читайте на упаковці продукту. Перед заповненням швів затіркою змочіть їх водою. Вологі краю плитки відтягувати з затірки воду не будуть і шви не розтріскаються з часом. Гумовим шпателем нанесіть затірку на шви. Надлишки приберіть шпателем і заповніть шви ще раз.
3
Після засихання суміші промийте поверхню вашої облицювання, приберіть з плитки зайву суміш вологою губкою. Почекайте близько години, поки суміш знову не застигне, очистіть облицювання сухою губкою або фланеллю. Використовуйте для обробки швів періодично спеціальні захисні склади. Тоді шви будуть завжди акуратно виглядати.
4
А ось епоксидні затірки на порядок стійкіше цементних. Але вони й коштують дорожче. В процесі експлуатації такі затирання не змінюють колір, характеризуються дзеркально рівною поверхнею, а також стійкістю до вологи і утворення плям. При частому і інтенсивній дії миючих засобів епоксидні затірки не руйнуються. А це значить, їх можна з успіхом застосовувати в кухнях, ваннах і навіть пралень.
5
Епоксидна затирка собою представляє склад з двох компонентів, пасти і каталізатора. Для підготовки готової затирочной суміші, влийте в ємність з розташованої там пастою каталізатор. Перемішайте все це до отримання однорідної маси за кольором і консистенцією. Суміш ця повинна використовуватися швидко (протягом 45 хвилин), тому потрібно відразу визначити, скільки знадобиться складу рівно на один раз. Підвівши розрахунки, відміряйте компоненти затірки і змішайте їх.
6
Проведіть гумовою гладилкою з затіркою по стіні, до плитковим плитам по діагоналі, глибоко й ретельно вдавлюючи в шви масу. Негайно приберіть залишки маси з облицювання до її висихання тієї ж гладилкою. Потім завершите прибирання за допомогою вологої губки. Полегшити процес збирання можна додаванням в воду 10% спирту.