Як зробити модель вулкана. Як зробити своїми руками вибух вулкана.

В 79 році нашої ери сталося потужне виверження вулкана Везувій, котре з'явилося катастрофою для Помпеї і двох сусідніх міст. Під шаром попелу загинуло близько двох тисяч чоловік. Як відбувається виверження лави, можна подивитися не виходячи з дому - на невеликої моделі вулкана .
Вам знадобиться
  • - мука,
  • - сіль,
  • - вода,
  • - миючий засіб,
  • - буряковий сік,
  • - харчова сода,
  • - 3-9% оцет,
  • - лак для волосся,
  • - скляна баночка 100-150 мл.
Інструкція
1
Для того щоб зробити сам вулкан, візьміть невелику, приблизно на 100-150 мл скляну баночку, це може бути банка з-під майонезу, наприклад. Тепер приготуємо солоне тісто: насипте на кухонний стіл дві склянки білого борошна, додайте один стакан дрібної солі. Перемішуючи, поступово доливайте воду, щоб вийшло густе тісто.
2
Для більш швидкого затвердіння і міцності моделі в воду можна додати клей ПВА. Обліпити банку на дерев'яній дощечці тестом так, щоб її верхній край стіл горловиною вулкана . Надайте схилах форми скель і фактуру гірських круч, приминаючи тісто якимось камінчиком, залиште сохнути.
3
Після повного затвердіння вулкан можна розфарбувати гуашшю або акриловими фарбами, зображаючи голі скелі вгорі і порослі рослинністю ділянки донизу гори. Після висихання покрийте шаром лаку для волосся або нітролаком для столярних робіт. Залиште ще на добу для висихання покриття.
4
Коли вулкан повністю висохне і буде готовий до виверження, поставте його на стіл, попередньо постеливши під модель поліетиленову плівку або старий рушник. Насипте всередину (в скляну банку) одну столову ложку харчової соди (гідрокарбонат натрію), одну столову ложку будь-якої рідини для миття посуду, через що виверження буде пінним, трохи червоного харчового барвника або бурякового соку для додання червоного кольору лаві. Тепер все готово до мініізверженію вулкана .
5
Акуратно влийте в жерло вашого Везувію близько 40-50 мл оцту 3-9%, почнеться хімічна реакція сполуки кислоти з лугом, з виділенням вуглекислого газу. Через це пінлива червона рідина збільшується в об'ємі і переливається через краї, стікаючи по схилах вулкана . Слід зауважити, що даний досвід досить безпечний і нешкідливий, якщо дотримуватися обережності, слід лише гарненько провітрити приміщення від запаху оцту.
Зверніть увагу
Будьте обережні при поводженні з оцтом, бережіть очі.
Корисна порада
Досвід краще проводити при включеній витяжці.