Як зшити буф-ламбрекен.

Жорсткі ламбрекени складних форм, без сумніву, виглядають шикарно і урочисто. Але іноді хочеться чогось легшого і веселого. Зшийте ламбрекен- буф. Він прекрасно підійде для створення атмосфери затишній інтимності. Витончені кокетливі буф и будуть прекрасно виглядати в спальні або в дитячій, особливо в кімнаті дівчинки. Шиється він дуже просто і вимагає невеликої витрати тканини.
Вам знадобиться
  • - основна тканина:
  • - монтажна стрічка 6 см і 4 см завширшки, з коефіцієнтом зборки 2,5 або 3;
  • - нитки в тон,
  • - наповнювач (синтепух, цигарковий папір, обрізки органзи).
Інструкція
1
Викроїте нижню частину ламбрекену шириною 85-90 см. Довжина дорівнює довжині карниза, помноженої на коефіцієнт складання, плюс 4 см на подгибку бічних зрізів.
2
Викроїте верхню деталь відповідної довжини, ширина тканини 65-70 см.
3
Приготуйте два відрізу монтажної стрічки відповідної довжини. Що коефіцієнт зборки монтажної стрічки, тим більш пишним і грайливим вийде ламбрекен.
4
Обробіть короткі бічні зрізи верхньої і нижньої частин, підігнувши по 2 см з кожного боку. Довгі зрізи обробіть швом зигзаг або оверлоком.
5
Складіть верхню і нижню частини лицьовою стороною один до одного. Змітайте по довгому зрізу. Нижню частину по все довжині відігніть назад і вгору, залишивши 35-40 см. Згин заутюжьте.
6
Пристрочите вузьку монтажну стрічку через три шари тканини з вивороту всієї конструкції, прошив Вкрай суміщені зрізи.
7
Вузьку верхню частину відверніть назовні і вгору, залишаючи 20-25 см. Зіставте верхній зріз з верхнім зрізом нижній частині. Відстрочити на машинці і заутюжьте припуски вниз.
8
Сформуйте гребінець шириною 4-5 см. Для цього сместите зшиті верхні зрізи тому. Пристрочите широку монтажну стрічку з вивороту. Шов повинен проходити через два шари тканини, а стрічка - закривати припуски.
9
Зашийте вручну короткі сторони утворився «кишені», залиште отвір для наповнювача.
10
Стягніть шнури монтажної стрічки, формуючи красиві складки. Повісьте ламбрекен на гачки або стрічку велкро. Всередину утворився кишені покладіть наповнювач і зашейте отвір потайними стежками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pUWYHgEdtrk
Корисна порада
Вибирайте для виготовлення ламбрекену ламкі, непластичні, навіть жорсткі тканини. Вони будуть добре стовбурчитися і тримати форму.Сшів верхню і нижню частину ламбрекену з тканин різних відтінків одного кольору, можна домогтися цікавого візуального еффекта.Созданіе «гребінця» не обов'язково, але воно дозволить зробити штору більш цікавою, а також прикрити шторний карниз, якщо в цьому є необхідність.