Як зшити Лунтіка.

Дивитися мультики обожнюють практично всі діти. І звичайно ж, у них з'являються своїми улюблені казкові персонажі. Одним з таких і є Лунтик. Деякі малюки просять, щоб мама купила їм улюбленого героя у вигляді м'якої іграшки. А іншим дітям мами шью його самостійно. Адже на те, щоб порадувати свою дитину, потрібно витратити всього один вечір.
Вам знадобиться
  • -калька;
  • -карандаш;
  • -линейка;
  • -нитки;
  • -ткань відповідної забарвлення і фактури (велюр, оксамит або фліс);
  • -швейна машинка.
Інструкція
1
Перед тим як почати шиття, розкладіть тканину. Деякі деталі іграшки повинні вийти, тому матеріал потрібно скласти навпіл. Схему викрійки намалюйте на кальці або спеціальному папері. Не забудьте про найдрібніші деталі. Тулуб має бути оформлено у вигляді трапеції з трохи закругленими краями зверху і знизу. Зробіть проріз для ніг і хвоста. Полуовал буде майбутньої шиєю. Голова будується за тим же принципом, що і тулуб, тільки трохи менше за пропорціями.
2
Пам'ятайте, що залежно від того, як ви будете зшивати деталі, необхідно розраховувати припуски на тканині. Так, наприклад, при шиття вироби на швейній машинці потрібно залишити 5-7 мм тканини по краях для обробки швів. На випадок, якщо ви шиєте вручну, враховуйте, що зшивати деталі рекомендується так - вводите гру через край останнього стібка. При цьому пам'ятайте, що ідеальна висота для стібка в цьому випадку дорівнює приблизно 2-3 мм, а на 1 см полотна потрібно розмістити 10-12 таких стібків.
3
Ті деталі, які служитимуть іграшці вухами, складіть лицьовою стороною всередину. Але не забудьте залишити кінці не зашитими. Через них вам потрібно буде вивернути матеріал назовні. Розправте шви.
4
Тепер переходите до зшивання рук і пальців іграшки. Їх точно так само потрібно буде скласти лицьовою стороною всередину. Потім прошийте їх по контуру. І знову не забудьте залишити ні зашиті ділянки для вивертання деталей назовні. Після цього розправте всі дрібні деталі, після чого наповніть тіло іграшки синтепоном. Руки шиються за тією ж схемою.
5
Наступний крок - виготовлення ніг. Їх також шиють, складаючи матеріал лицьовою стороною всередину і сметивая по контуру. Єдина відмінність у тому, що окремо шиється ступня, окремо широка частина ноги. Після чого всі деталі набиваються синтепоном і зшиваються разом. Щоб зробити пальці на лапах, зробіть утяжки за допомогою нитки відповідного кольору.
6
Далі хвіст. Все робиться по тій же схемі. Після чого його потрібно пришити до голови (на викрійці спеціально для хвоста малювали розріз). Закладіть всі відкриті виточки на тулуб іграшки. Тепер зберіть тіло і голову, ушийте готові деталі одну в іншу і переходите до виготовлення шиї. Деталі шиї потрібно спочатку прошити, після набити матеріалом, а потім пришийте між головою і тулубом. На машинці зробити це дуже складно, тому набагато краще буде здійснити це вручну.
7
Залишилося тільки декорувати іграшку. Викрийте необхідні деталі і акуратно пришити їх до тулуба і голові. І ваш Лунтик готовий!