Як плести сердечко з бісеру.

Техніки бісероплетіння численні, тому один і той же предмет (кольє, тварина, дерево, оплетку для ручки або яйця) можна виготовити кількома способами. Символ любові - сердечко - не є винятком, тому запропонована схема плетіння не є єдиною можливою.
Вам знадобиться
  • - нитки лавсанові (можна замінити волосінню, мононитки або дротом);
  • - голки № 10-12;
  • - булавки;
  • - бісер рожевого , червоного або іншого відповідного кольору.
Інструкція
1
Використовуйте короткі відрізки ниток (або іншого матеріалу основи). Занадто довга нитка (більше 50 см) буде плутатися, скручуватися у вузлики. У роботі використовуйте тонку нитку, оскільки через крайні бісеріни доведеться проходити два і більше разів. При використанні товстих ниток є ризик розколу бісеріни.
2
Представлений варіант пасе мозаїчній техніці. Оскільки кількість рядів в сердечку постійно змінюється, найзручніше почати плетіння з середини. Наберіть першу бісерину на нитку, залишивши хвостик в 5-10 см. Зафіксуйте бісерину, пройшовши крізь отвір повторно. Потім наберіть ще 16 бісерин. Розгорніться і пройдіть в третю від кінця бісеріну.Теперь, набираючи по одній бісеріне, проходите крізь кожну другу бісерину. В результаті один ряд зміститься на пів-бісеріни. Дійшовши до кінця, пройдіть крізь першу набрану бісерину так, щоб вона розташувалася перпендикулярно до решти. Приплітаючи ще один ряд, додавши одну додаткову бісерину вгорі. Пізніше через неї ви почнете новий ряд.
3
приплітати додаткові ряди відповідно до схеми, змінюючи кількість бісерин в них. За закінчення роботи сховайте кінці ниток в бісерин.
4
Схему можна модифікувати: використовуйте чорний і зелений (блакитний, сірий або інший) кольору для очей, кремовий або бузковий для губ. Додавайте бісеріни нових кольорів відповідно до варіанта схеми або створіть свій власний рісунок.Края сердечка при бажанні прикрасьте бахромою. Для цього під час роботи удлиняйте крайні ряди, набираючи додаткові бісеріни.
Зверніть увагу
Схема здається подовженою, оскільки в ній не врахована форма бісерин (вони трохи сплющені і розтягнуті вшир). Результат буде пропорційним, більш шірокім.Прі бажанні ви можете збільшити розмір сердечка, змінивши кількість рядів або розмір бісерин. Будь майстер перед початком роботи трохи модифікує схему у відповідність зі своїм смаком.