Як виростити петрушку.

Петрушка - пряна рослина, яке прекрасно можна вирощувати як на грядці, так і на підвіконні. Петрушка - незмінний атрибут букета гарні - пучка запашних трав, використовуваного при варінні супів і бульйонів, при гасінні і для ароматизації соусів. Листя петрушки - традиційна прикраса салатів і бутербродів.
Вам знадобиться
  • Семена петрушки
  • Блюдце з теплою водою
  • Торф'яні горщики або комірки з під яєць
  • Грунт
  • Органічні добрива
Інструкція
1
Замочите насіння петрушки на ніч в блюдце з теплою водою.
2
Насипте в спеціальні торф'яні горщечки вологий грунт. Якщо у вас немає таких горщиків, ви можете зробити їх самі, використавши для цього осередку з-під яєць. Обов'язково проткніть осередки знизу для кращої гідратації і додайте в грунт таблетки торфу. Полийте землю. Ґрунти в горщиках має бути не менше 5 сантиметрів.
3
Посадіть насіння на глибину до 0,5 сантиметрів, але не менше ніж на 0,3 сантиметра. Відстань між насінням має бути не менше 2 сантиметрів. Ні в якому разі не утрамбовуйте грунт над насінням. Це перекриє доступ до них повітря.
4
Поставте горщики з насінням в тепле сонячне місце. Сонце повинне висвітлювати горщики не менше 6 годин на день.
5
Регулярно поливайте грунт. Перші сходи потрібно очікувати через 28 днів, якщо ви не використовуєте ранньостиглі сорти.
6
Видаліть слабкі саджанці в міру проростання. Коли петрушка виросте на 5 сантиметрів, можна її пересаджувати.
7
Якщо ви збираєтеся вирощувати петрушку на грядці, дочекайтеся, коли мине загроза заморозків. Знайдіть сонячний ділянку з хорошим дренажем. Скопайте і внесіть органічні добрива. Висаджуйте петрушку на відстані 10-12 сантиметрів один від одного.
8
Якщо ви хочете вирощувати петрушку на підвіконні, пересадите її в широкий і високий горщик з хорошим дренажем. Добрива в цьому випадку вносять в чотири рази менше, ніж рекомендовано для відкритих грунтів.
Зверніть увагу
Петрушка багата вітаміном К, який робить кров більш густий і в'язкою, тому хворим з варикозним розширенням вен, тромбофлебітом і людям з підвищеним рівнем холестерину потрібно бути дуже обережним з цією пряною добавкою.
Корисна порада
Коріння петрушки збирають в кінці другого року вирощування.
Таку зелену культуру як петрушка, вирощує практично кожен дачник. І це не дивно, так як це ароматне рослина багата корисними речовинами і вітамінами, причому їстівної частиною вважається як стебла, так і коренеплоди петрушки. Так як же виростити петрушку в тепличних умовах і цілорічно насолоджуватися зеленню на своєму столі?
Інструкція
1
Зазвичай в тепличних умовах вирощують петрушку для особистого споживання і в невеликих обсягах. Більш економічний метод - це не вирощування, а вигонка. Петрушка по праву вважається холодостійких рослиною, однак її холодостійкість різко знижується в період появи перших сходів. Під час росту зелені температура повинна бути в межах 10-12 градусів, температура вище 30 градусів шкідлива для рослин. Рекомендується вирощувати петрушку в плівкових пересувних тунелях, за умови налагодження періодичного обігріву.
2
Для вирощування петрушки необхідно організувати або підготувати можливість крапельного поливу, а також хороше освітлення за рахунок люмінесцентних ламп. Уникайте різких перепадів температур і забезпечте періодичне провітрювання для підтримки оптимальної вологості і температури повітря.
3
В теплицях і плівкових тунелях почніть висаджування петрушки в період з кінця січня і до початку лютого, ні в якому разі не раніше. В слабо обігріваються спорудах або що не обігріваються зовсім (в сприятливу зиму) річну культуру вирощують до грудня-січня місяця. Виростити в теплиці можна абсолютно будь-які сорти петрушки. У добре обігріваються теплицях висівають культуру з початку лютого, залишаючи між насінням інтервал - п'ять сантиметрів. З'явилися сходи прорідити, і залиште по одній рослині з інтервалів 2-4 сантиметри.
4
При використанні біопалива в теплиці або парнику товщина субстрату повинна становити 10-12 сантиметрів. Весь догляд за зеленню петрушки переважно складається в своєчасному видаленні бур'янів і підтримці оптимального мікроклімату. При весняному вирощуванні, перші зрізи виробляються квітні, потім у травні. Середня врожайність петрушки з одного квадратного метра становить 0,8-1,2 кілограма зелені.