Як подолати гостре горе.

Горе може трапитися у кожної людини, але необхідно знайти в собі сили, щоб жити далі. Кожен справляється і переживає його по-своєму: хтось здатний бути стійким і сильним, а хтось виходить з цього стану болісно і важко.
Інструкція
1
У кожному разі людина не повинна переживати горе в самоті. В цей важкий життєвий період потрібно обов'язково постійно знаходитися в колі близьких людей, які зможуть підтримати, вислухати. Не варто стримувати сльози, якщо хочеться плакати. Потрібно вичерпати своє горе до кінця, і не намагатися заглушити його нескінченним прийомом заспокійливих засобів.
2
Якщо ви втратили близьку людину, то не звинувачуйте себе в події, що не дорікайте в тому, що ви не встигли щось сказати або зробити - це прямий шлях до сильної депресії. Спробуйте зрозуміти, що це неминуча життєва ситуація, рано чи пізно таке може трапитися з кожною людиною. Важливо усвідомити, що близька людина пішла з вашого життя назавжди, не намагатися заперечувати цей факт, це посилить ваш психічний стан і затягне період виходу з депресії.
3
Потрібно в цей період збиратися разом з тими людьми, які переживають горе разом з вами. Розмовляйте, згадуйте радісні моменти, пов'язані з пішли людиною.
4
Важливо не замикатися в собі і поступово повертатися до звичного життя. Необхідно постаратися зайняти весь вільний час яких-небудь заняттям, щоб не залишатися наодинці зі своїм горем. Поверніться до своєї роботи, постарайтеся зайняти думки вирішенням важливих завдань і питань. Можливо, ви зможете знайти собі нове цікаве заняття. Дуже часто, після втрати близьких, люди відкривають у собі нові здібності та інтереси і досягають великих успіхів, тому що віддають багато сил новій справі, щоб скоріше пережити горе.
5
Не забувайте, що поруч з вами залишаються ваші близькі та рідні. Вони теж потребують вашої любові. Віддавайте їм свою ніжність і турботу, відчуйте свою відповідальність за них. Людина, яка відчуває відповідальність, не може бути слабким і безпорадним.
6
Якщо людина дуже довго не може вийти зі стану непробудного горя, замкнутий у собі і не хоче прийняти факт втрати близької, то потрібно обов'язково звернутися до психолога. Можливо, без кваліфікованої допомоги фахівця він не може сам впоратися з горем. Однак в такому стані людина навряд чи самостійно зможе прийняти рішення про відвідування психолога, тут ініціативу повинні проявити близькі.
Неприємності відбуваються в житті кожної людини. Дрібні трапляються щодня. А ось великі - рідше, але саме вони залишають незгладиму рану. Це може бути втрата роботи, дружби, здоров'я, смерть домашньої тварини, викидень. Але, безумовно, однією з найважчих втрат є смерть близької людини. Здається, що біль і горе не відступить. Як же це подолати?
Інструкція
1
Дайте час собі, щоб приглушити горе . Після такої втрати ви відчуваєте шок, страх, небажання повірити в те, що сталося. Ці почуття віднімають і енергію, і сили - ця реакція нормальна. Прийміть їх як необхідну складову процесу оздоровлення.
2
Виконуйте свою звичайну роботу: змусьте вийти себе на службу, забратися в будинку. Але не чекайте від себе багато, адже ви тільки на шляху до зцілення.
3
Якщо причиною горя є втрата коханого, напишіть листа собі і колишньої своїй половинці, виплесніть свої почуття, а коли закінчите, розірвіть і викинете його.
4
Приймайте допомогу інших, що не відштовхуйте друзів і близьких. Ці люди теж колись відчували горе , і бажання вам допомогти природно.
5
Постарайтеся допомагати іншим. Може бути, вашим рідним ваша підтримка потрібна більше, ніж вам їх участь. Турбота про них відверне вас. А якщо ви чоловік, то не маєте права розслаблятися. Це важко, але можливо. Допомагаючи близьким, вирішуючи їхні проблеми, ви зрозумієте, що ваше горе відступає.
6
Більше відпочивайте, балуйте себе. Зробіть масаж, нову зачіску, купіть що-небудь, про що мріяли, сходіть в косметичний салон.
7
Намагайтеся уникати спілкування з неприємними людьми.
8
Не треба звинувачувати себе або когось іншого - порожня витрата часу.
9
Не відчувайте ніби ви розумієте, що призвело до ситуації, що викликала такі сильні переживання. Вам будуть потрібні роки, щоб у всьому розібратися повністю.
10
Щоб подолати втрату або горе , ви можете застосувати ось таку схему прощання: Визнайте факти.Завершіте незавершені дела.Проведіте церемонію прощанія.Пройдіте оплакивание.Поприветствуйте сьогоднішній день.Процесс прощання стане ефективним, якщо ви проведете його в стані трансу. В цьому стані можна перепрограмувати свідомість, попрощатися назавжди з людиною і дозволити собі жити далі. будувати нове майбутнє.
11
Регулярно прослуховуйте записи з аудіо гіпнозом для зняття стресу, релаксації. Вони знімуть м'язове перенапруження, посприяють розслабленню.