Як уберегти зуби.

Здоров'ю зубів загрожує багато небезпек, під впливом яких вони починають руйнуватися. Щоб цього уникнути, потрібно всього лише регулярно за ними доглядати. Ну і, звичайно, не боятися стоматологів. В іншому випадку потрібно бути готовим на те, що рано чи пізно вам доведеться поставити мости або коронки.
Інструкція
1
Обов'язково два рази на день чистите зуби . Після чого використовуйте ополіскувач для порожнини рота, він сприяє більш ретельному видаленню бактерій. Не користуйтеся отбеливающей зубною пастою з вмістом грубих абразивних частинок, вона руйнує емаль, в результаті чого і з'являється карієс. Про відбілюванні емалі проконсультуйтеся з лікарем, тільки він може підібрати оптимальний засіб, орієнтуючись на загальний стан зубів.
2
Чи не гризіть нічого жорсткого. Насіння і горішки псують емаль. А якщо вам ну, дуже хочеться цих продуктів, то купіть вже очищені. Особливо слід уникати разгризанія зубами фундука, фісташок та інших плодів з сильно щільною шкіркою.
3
Перепади температур теж мають негативний вплив на зуби . Наприклад, не пийте гарячу каву після морозива.
4
Приймайте вітамінні комплекси з високим вмістом кальцію, фосфору і фтору. Ці речовини не надходять в достатній кількості з продуктів харчування, тому їх недолік необхідно заповнювати синтетичними аналогами.
5
Два рази на рік відвідуйте стоматолога. Лікар буде оглядати зуби , а в разі необхідності видаляти уражені ділянки, після чого накладати пломбу. Лікувати тільки трохи пошкоджені зуби набагато простіше і безболісніше, адже не потрібно видаляти нерв. Якщо ж ви помітите будь-яка зміна кольору емалі, негайно відвідайте лікаря навіть у тому випадку, якщо ви були на прийомі зовсім недавно. Карієс може розвиватися буквально за кілька днів.
6
Тільки регулярна турбота про порожнини рота може гарантувати збереження зубів на довгі роки. Не бійтеся стоматологів, вони нічого поганого не зроблять. Але й самі намагайтеся по можливості стежити за своїми зубами.
Корисна порада
Дітям потрібно чистити зуби відразу після їх появи. Адже від здоров'я молочних зубів залежить і стан корінних. Коли зуб починає хитатися, видаляйте його, інакше новий може вирости нерівно.