Як садити цибулю.

Гарна новина для початківців фермерів - цибуля дуже невибагливий. Ви можете вирощувати його, як з насіння, так і з севка, крихітних цибулин врожаю минулого року. Вирощувати з насіння дешевше, і є гарантія, що ви не принесете в город захворювання, які передаються з купленим у недобросовісних продавців цибулею-севком.
Вам знадобиться
  • Семена лука
  • Блюдце з теплою водою
  • Горщики для вирощування насіння
  • Поліетиленова плівка
  • Добрива
Інструкція
1
Замочите насіння цибулі на добу в блюдечку з теплою водою. Поміняйте воду кілька разів. Висушіть насіння, тоді вам буде легше сіяти, вони не будуть липнути один до одного.
2
Ви можете посадити цибулю прямо на грядку, якщо грунт прогріта до 5 градусів і ви не чекаєте похолодань більш, ніж до - 2 градусів С. Оскільки цибуля вимагає багато місця, це кращий спосіб, якщо ви налаштовані на великий урожай. Якщо вам потрібно трохи цибулі, то безпечніше почати пророщувати його в домашніх умовах.
3
В спеціальні п'ятисантиметровими горщики, заповнений грунтом, висаджуйте по три насінини лука на глибину в 0,5 см.
4
Накрийте горщики пластиковою плівкою або спеціальною прозорою пластиковою кришкою і поставте в тепле сонячне місце. Регулярно поливайте. Як тільки цибуля дасть перші сходи - видаліть плівку або кришку.
5
Не дозволяйте пір'ю лука вирости більш ніж на 8 сантиметрів доти, поки ви його не пересадите.
6
Перед висаджуванням цибулі в грунт виставте горщики з саджанцями на два тижні на відкрите повітря.
7
Висаджуйте лук на сонячних грядках на відстані в 10 - 12 сантиметрів один від одного. Не саджайте цибулю глибоко, так як у нього слабка коренева система.
8
Догляд за цибулею стандартний - розпушування, прополка, підгодівля і регулярний полив. Підгодовують цибулю фосфорно-калійним добривом.
Корисна порада
Якщо більше половини пір'я на грядці цибулі пожовкли і поникли, цибулю пора прибирати. Відбувається це звичайно в кінці серпня. Перед тим як прибрати цибулю на зберігання, обов'язково його добре просушити.