Лікування панкреатиту: Як підібрати ефективний спосіб.

Панкреатит або запалення підшлункової залози зустрічається досить часто. Його появі сприяє неправильне харчування, вживання лікарських засобів і генетична схильність. При нападі панкреатиту людина відчуває сильну слабкість, біль в животі, нудоту, іноді з'являється сильна блювота і піднімається температура. В цьому випадку необхідно якомога швидше зняти напад.
Інструкція
1
Прийміть кілька таблеток «Панкреатин», «Мезиму» або «Фесталу». Дані препарати містять аналог ферментів, які виробляє підшлункова залоза. В період загострення випивайте по 2-3 таблетки 3-4 рази на день. Як тільки настане полегшення, прийом продовжуйте по 2 таблетки 2-3 рази на день до їди. Зняти біль вам допоможе «Нош-па», приймайте її по 2 таблетки кілька разів на добу.
2
Перші дві доби після погіршення стан намагайтеся не їсти зовсім. Поступово вводите в свій раціон житні сухарі або білі (але не здобні), потім відварені овочі і нежирне м'ясо. Повністю відмовтеся від вживання неякісних продуктів, адже саме вони і є в більшості випадків провокаторами панкреатиту.
3
Пийте мінеральну воду, наприклад, «Єсентуки», «Боржомі», «Нарзан». З ранку випивайте 1 стакан на голодний шлунок, потім ще один через 30 хвилин, а ще через півгодини можете поснідати легкими продуктами. Якщо ж у вас приступ, тобто нічого не потрібно. Просто пийте мінеральну воду по 4-5 склянок на день, а тільки на другу добу починайте вживати їжу.
4
Сходіть на прийом до фахівця. Вам потрібно зробити УЗД і здати аналізи. Іноді панкреатит починається на тлі цукрового діабету, а людина може навіть і не підозрювати про його наявність. Після цього лікар призначить вам певне лікування, яке скоротить кількість рецидивів хвороби. Не можна ігнорувати панкреатит, адже рак підшлункової залози - не рідкість. Тільки своєчасна діагностика і правильне лікування врятує ваше життя.
Зверніть увагу
Якщо у вас гострий напад панкреатиту, викличте швидку допомогу. Не завжди можна зняти його будинку. В стаціонарних умовах вам нададуть професійну допомогу і потримають ваш організм спеціальними препаратами і розчинами. Не намагайтеся займатися самостійним лікуванням, воно може зіграти проти вас.