Як врахувати спецодяг.

Видача спецодягу основним виробничим працівникам - це необхідний захід при організації будь-якого виробничого процесу. Необхідність наявності спецодягу у співробітників підприємства може бути продиктована вимогами національного законодавства або вимогою власника підприємства, який прагне як поліпшити дисципліну серед працівників, так і підвищити безпеку праці. Про організацію обліку видачі спецодягу і піде мова.
Вам знадобиться
  • - довідник норм видачі спецодягу;
  • - картка складського обліку матеріалів;
  • - прибутковий ордер;
  • - картка обліку видачі спецодягу.
Інструкція
1
Складіть довідник норм видачі спецодягу та засобів індивідуального захисту по вашому підприємству. У нього обов'язково повинні бути включені наступні дані: шифр професії, який можна взяти з єдиного тарифно-кваліфікаційний довідника; найменування професії; найменування спецодягу та засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), які покладені з тієї чи іншої професії; термін носіння для спецодягу; норма видачі на місяць для ЗІЗ. Для дотримання норм національного законодавства даний довідник необхідно узгодити з представниками профспілки підприємства.
2
Оформіть картку складського обліку матеріалів на кожен з видів спецодягу. В даній картці необхідно відображати надходження нової спецодягу на склад та видачу її підзвітним особам або працівникам, відповідальним за її зберігання. Функція з оформлення картки складського обліку покладається на завідуючих складами підприємства.
3
Заведіть картку обліку видачі спецодягу, в якій проводите облік видачі спецодягу та ЗІЗ співробітникам підприємства. У ній повинні бути записані: прізвище, ім'я, по батькові працівника; його табельний номер; шифр і найменування професії працівника; норми видачі спецодягу згідно довідника норм видачі спецодягу та ЗІЗ; найменування виданого спецодягу; термін носіння; дати видачі і повернення. Записи в даній картці допоможуть відповідальним особам правильно видати спецодяг працівнику, згідно норм, а бухгалтеру - перевірити правильність видачі. Одним з найважливіших атрибутів картки є підпис комірника і працівника, який здобув спецодяг . Ці підписи можуть стати незаперечним аргументом при вирішенні спірних ситуацій.
4
Оформіть прибутковий ордер на оприбуткування товарно-матеріальних цінностей для прийняття на склад зношеної спецодягу на ганчір'я. В ордері на оприбуткування необхідно вказати вагу дрантя. Розрахуйте його, виходячи з ваги спецодягу, який вказується заводом-виробником. Якщо вага не вказаний, його можна визначити шляхом зважування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F4kx-bC9Apw