Як розрахувати пожежну сигналізацію. розрахунок ємності акумулятора для пожежних приладів.

Проектування пожежної сигналізації засноване на спеціальних розрахунках, які сприяють вибору найбільш ефективних способів автоматичного попередження пожеж, а також оптимізації витрат, пов'язаних з монтажем та обслуговуванням сигналізації. Розрахунок ємності батареї живлення є одним з основних.
Вам знадобиться
  • - довідкові таблиці перерізу проводів;
  • - технічні характеристики пожежних сповіщувачів;
  • - технічна документація приміщення, обладнаному сигналізацією;
  • - чинні нормативи.
Інструкція
1
Визначтеся з джерелом електроенергії, який буде живити пожежну сигналізацію . Такими джерелами можуть виступати сонячні батареї, акумулятори, термогенератора та інші елементи. Ознайомтеся з технічними характеристиками цих елементів, тому що ці дані знадобляться для подальших розрахунків. У тому випадку, якщо ємності одного джерела недостатньо, батарея утворюється з кількох акумуляторів, з'єднаних паралельно.
2
Уточніть значення напруги у кожного джерела живлення - воно має бути однаковим. В іншому випадку врівноважує ток істотно знизить ємність батареї. Напруга батареї при послідовному з'єднанні дорівнює сумі напруг в окремих джерелах живлення, її складових.
3
Розрахуйте ступінь втрат, які неминучі в процесі передачі електроенергії, скориставшись даними, наведеними в діючих нормативах. Щоб грамотно розмістити пожежні сповіщувачі, необхідно дізнатися перетин проводів. Воно визначається як співвідношення загальної номінальної потужності при заданій напрузі до сили струму в електричному ланцюзі.
4
Визначте необхідне перетин проводів і силових кабелів, скориставшись зведеними довідковими таблицями. Розрахуйте можливі втрати напруги в мережі. В даному випадку не беруться до уваги показники індуктивного опору провідників і їх інтенсивного навантаження.
5
Слідуючи затвердженими методиками, які використовуються при проектуванні пожежної сигналізації, визначте розрахунковим шляхом необхідну ємність батареї для роботи в черговому режимі і в режимі тривоги. Потім визначте загальну ємність джерела живлення - шляхом підсумовування результатів, отриманих для режимів очікування і тривоги.
Зверніть увагу
Все розрахункові роботи повинні виконувати фахівці відповідної кваліфікації. Тому що неточності і механічні помилки при роботі з методиками можуть стати причиною некоректної роботи пожежної сигналізації.
Корисна порада
У нормальному режимі роботи допустимим вважається зниження напруги не більше 5 відсотків від номінального. Тому обов'язковою умовою є перевірка електричних мереж на предмет втрат напруги.