Як видалити затірку з плитки. Як видалити затірку між плиткою.

Затирка має вологонепроникний склад, що дозволяє захистити простору між швами плитки і надати кахлю закінчений вигляд. Видаляють затірку при заміні тріснутих плиток або в тому випадку, якщо внаслідок різних причин затирка придбала неохайний вигляд, наприклад, почорніла або покрилася шаром цвілі. Також затірку доводиться видаляти при неакуратному використанні, укладаючи кахель, якщо робота по відтирання не проведено одразу. Зробити це можна механічним або хімічним шляхом.
Вам знадобиться
 • - стамеска;
 • - молоток;
 • - дриль;
 • - свердло;
 • - дрантя;
 • - хімічний засіб для видалення затірки;
 • - щітка;
 • - шліфувальна машинка;
 • - наждачний папір;
 • - окуляри;
 • - респіратор;
 • - рукавички.
Інструкція
1
Щоб видалити затірку між швами для заміни декількох або однієї плитки , використовуйте підручні інструменти. Найбільш оптимальний варіант - це надіти на дриль підходяще за розміром свердло і поступово висвердлити затірку з потрібних проміжків. Працюйте дуже акуратно, так як при неправильному русі доведеться міняти не тільки затірку або тріснуту плитку, але і ще декілька зіпсованих плиток.
2
Замість свердла ви можете скористатися стамескою і молотком. Стамеску беріть саму гостру і тонку. Піднесіть її до краю затірки на плитці, потихеньку ударяйте по стамесці молотком і шматочок за шматочком видовбують затірку.
3
Щоб видалити затірку хімічним способом, купите спеціальний засіб для видалення затірки, яке представлене в будівельних супермаркетах в широкому асортименті. Для цементної затірки купуйте кислотний очищувач, призначений для видалення затверділого цементу. Для епоксидної - епоксидний очищувач. Універсального засобу, призначеного для будь-яких видів затірки, не існує.
4
Щоб почати роботу, надягніть окуляри, рукавички, респіратор, відкрийте вікна та двері, наносите засіб за допомогою щітки або дрантя, через вказане на упаковці час, протирайте хімікат сухою ганчіркою. Всі кошти для видалення затірки дуже отруйні, тому при роботі з хімікатами дотримуйте максимальну обережність.
5
Щоб не довелося видаляти затірку з знову наклеєною плитки , протирайте забруднення відразу, поки вони не встигли засохнути, так як робота по очищенню затірки дуже складна і копітка, вимагає масу часу, а використання кислотних засобів негативно позначається на здоров'ї.
6
Якщо ви збираєтеся змінити всю плитку, то робота набагато спрощується, так як не потрібно працювати максимально обережно, боячись пошкодити всю плитку, і ви можете використовувати великі стамески. Видовбують плитку, починаючи з середини. Спочатку видаліть плитку, а потім скористайтеся шліфувальною машиною з великої наждачним папером для видалення затірки.
Видаляють стару затірку тільки в тому випадку, якщо є необхідність замінити тріснуту плитку частинами або якщо затирка придбала неохайний зовнішній вигляд через появу плям або цвілі. Робота з видалення затірки дуже складна, тому що можна пошкодити всю плитку. Існує кілька способів, але не один з них не можна назвати легким. Доведеться докласти максимум зусиль і витратити масу часу.
Вам знадобиться
 • - кислотний розчинник епоксидної затирання;
 • - викрутка;
 • - шило;
 • - дриль;
 • - свердло;
 • - шовний расшіватель.
Інструкція
1
Вилучення старої затірки можна розділити на хімічний і механічний спосіб. При хімічному способі використовується спеціальне кислотне засіб, що продається в господарських супермаркетах. Воно допомагає розм'якшити верхній шар затірки, що полегшує роботи з видалення. Для використання необхідно уважно прочитати рекомендації виробника і провести всі згідно з інструкцією.
2
Прийміть заходи індивідуального захисту: окуляри, рукавички, респіратор. Засіб має їдкий запах і при нанесенні на шви, може сильно шипіти і пінитися. Почекайте вказаний на упаковці час і швидко зніміть затірку з допомогою гострої викрутки або шовного расшівателя. Для виконання цієї роботи можна запросити фахівців. Бо якщо хімікат використовувати неправильно, то можна пошкодити весь верхній шар плитки.
3
Другий спосіб - це зняття старої затірки за допомогою підручних засобів, викрутки, шила, ножа, расшівателя. Будь-яким інструментом потрібно працювати дуже обережно. Підставте гостру викрутку або стамеску до шву, акуратно постукайте по інструменту молотком. Робити це доведеться довго, шматочок за шматочком і немає ніякої гарантії, що не відколються сусідні плитки і тоді доведеться міняти не тільки затірку, але і кахель.
4
Ще один спосіб - це використання електроінструментів. Вставте в патрон дриля найтонше свердло і акуратно починайте висвердлюють затірку. Це найлегший спосіб, але є ймовірність пошкодити плитку, якщо зісковзне свердло або через неточні рухів.
5
Якщо затірку потрібно прибрати, щоб змінити всю плитку повністю, то спочатку видовбується плитка, а після цього видаляється затирка одним із зазначених вище способів. При такому способі видалення, по крайней мере, не потрібно виконувати ювелірну роботу з видалення тільки затірки.