Як крохмалити одяг. Як робити одяг для Бебика відео.

Все, напевно, пам'ятають як у дитинстві мами і бабусі затівали процес крахмаленія білизни. У ті роки крохмалили все: серветки, скатертини, постільна білизна, білі шкільні фартухи. Зараз крохмаль застосовують значно рідше, але все ж, бувають випадки, коли необхідно підкрохмалити якусь річ.
Вам знадобиться
  • -крахмал,
  • -бура,
  • -сінька,
  • -невелика каструлька,
  • -тазік,
  • -Праска
Інструкція
1
крохмалем білизна для додання йому більшої щільності, жорсткості і кращого зовнішнього вигляду. Подкрахмаленние білизна, менше забруднюється і не так швидко мнеться. Зазвичай білизна крохмалять після полоскання і віджимання.
2
Для крахмаленія білизни необхідно приготувати клейстер. Візьміть певну кількість крохмалю (від 5до 15 грам, залежно від бажаної жорсткості), змішайте з невеликою кількістю холодної води, обов'язково прослідкуйте, щоб розчинилися всі грудочки. Окремо закип'ятіть в каструльці воду. У киплячу воду тоненькою цівкою вливайте підготовлену суміш, при цьому постійно помішуйте вміст каструлі. Якщо приготовлений клейстер вийшов недостатньо прозорий, прокип'ятіть його хвилин п'ять на слабкому вогні.
3
Якщо ви крохмалем білизну, яка вимагає підсинювання, але яке стиралося без додавання синьки, тоді прямо в клейстер додайте трохи холодної підсиненою води. Добре розмішайте, щоб синька рівномірно розчинилася.
4
Вилийте отриману суміш в широкий тазик, дайте трохи охолонути. Опускайте віджате білизна в підготовлений крохмаль, нехай трохи полежить, потім добре прополощіть і відіжміть. Для сушки акуратно розвісьте його на білизняний мотузці, стежте, щоб під час висихання воно не склеїлося. Після висихання можна гладити добре нагрітим праскою.
5
Якщо вам, потрібно отримати дуже жорстку річ, наприклад, мереживні комірці та манжети, тоді зробіть сирої розчин крохмалю. Для цього візьміть 50 грам крохмалю на 1 літр холодної води, додайте до розчину 10 грам бури. Буру окремо розчиніть у невеликій кількості гарячої води. Вийде спеціальне крохмальної молоко. Акуратно опустіть в нього речі, гарненько протріть їх руками, намагаючись якомога краще втерти крохмаль. Дайте деякий час полежати в цьому розчині.
6
Потім відіжміть і загорніть в махровий рушник. Не доводьте до повного висихання. Гладьте злегка вологими. Перед прасуванням перевірте кожну річ і якщо на її поверхні є зайвий крохмаль, видаліть вологою ганчірочкою.