Як з'єднати фундаменти.

При розширенні площі приватного житлового будівництва, грунтовної реконструкції, нерідко виникає необхідність у з'єднанні чинного фундаменту з бетонною основою прибудови. Головний критерій об'єднаного каркаса - міцність до механічного й іншому впливу.
Вам знадобиться
 • - опалубка;
 • - толь або руберойд;
 • - металева арматура;
 • - лом;
 • - лопата;
 • - бетон.
Інструкція
1
Обладнайте траншею під новий фундамент на тому ж рівні, на якому знаходиться підставу нової будівлі. Викопуйте рів не по всій довжині існуючого, а частинами. В іншому випадку грунт оголиться, що може призвести до деформації чинного бетонної основи.
2
Зміцніть стару споруду по кутах похилими підпорами, а старий фундамент будинку - арматурою. Для цього зробіть буром спеціальні отвори і закріпіть в них металеві вироби. Закладіть між новим і оборудуемих підставами руберойд або толь.
3
Якщо виникає необхідність змінити глибину фундаменту, влаштуйте уступи. Їх висота не повинна перевищувати 50 см. Перший уступ повинен знаходитися на відстані від метра і більше від вже існуючого фундаменту. Після цього обладнайте траншею на глибині, яка дорівнює існуючому основи.
4
Зрівняти новий рів і очистіть його від землі, каміння та інших домішок. Це необхідно, щоб з'єднати фундаменти на одному рівні. Приготуйте опалубку, збиту з дерев'яних дощок, розміри якої відповідають ширині і висоті майбутнього фундаменту.
5
Встановіть опалубку. Утрамбуйте дно підготовленої під фундамент траншеї щебенем і відразу ж починайте заливати бетоном. Рекомендується зводити фундамент з двох бетонних шарів. Нижній шар - більш пластичний, верхній - більш жорсткий. Заливайте бетон максимально щільно, щоб не залишалося зазорів на стику двох фундаментом. У цьому випадку ступінь осідання буде менше.
6
Дайте бетону грунтовно застигнути, потім зніміть опалубку. Перш ніж почати зводити стіни прибудови, дайте фундаменту вистоятися.
Зверніть увагу
Фундамент має властивість просідати. Тому при його обладнанні і з'єднанні зі старим підставою необхідно враховувати глибину промерзання грунту. По кутах нового фундаменту рекомендується встановити палі, заглибившись в грунт приблизно на метр, зв'язати два арматурних каркаса і залити об'єднану площа бетоном.
Корисна порада
Новий фундамент необхідно закладати на одному рівні з уже діючим будовою. Металева арматура, забита в спеціально пробурені отвори по всьому периметру фундаменту, підвищує його міцність.
Якими б якісними не були фундаменти , з часом вони втрачають свою міцність: починають руйнуватися, давати тріщину і т.д. Відбувається це з різних причин, наприклад, через фізико-механічних змін ґрунтових шарів. Виходом у цій ситуації є посилення або як його ще називають, зв'язування фундаментів.
Вам знадобиться
 • - металопрокат для армування;
 • - армована сітка;
 • - гарячекатані профільні балки;
 • - рандбалки;
 • - металеві накладки;
 • - дерев'яні перемички.
Інструкція
1
З перпендикулярно перетинаються між собою металевих стрижнів створіть каркас. Відстань між окремими точками перетину має становити 1,5 метра (кожен ряд повинен складатися з чотирьох прутів).
2
Попередньо під каркас постеліть армуючої сітки, приваривши її до металевих стержнів.
3
Пошкоджений сульфатами бетонний фундамент можете підсилити шляхом перекриття в певних місцях гарячекатані профільними балками, кінці яких слід спирати на додатково укладені фундаменти . Даний метод зв'язування фундаментів можете застосовувати і в тому випадку, коли необхідно виконати розвантаження стовпчастих фундаментів, які з часом втратили свою колишню міцність.
4
Встановіть вздовж фундаментів рандбалки, виконані з металевих швелерів, які повинні бути стягнуті болтами. Пропустіть ці рандбалки через кладку стін фундаменту. Всі стики з'єднуйте приварюванням металевих накладок. При монтажі рандбалок їх слід оперти на металеві балки, покладені на тимчасових опорах. Щоб запобігти випадання окремих елементів зі старих фундаментів, поставте тимчасові дерев'яні перемички.
Зверніть увагу
Укріплення фундаментів вимагає наявності певних навичок, тому не ризикуйте, прагнучи самостійно вирішити цю задачу. Краще довірити виконання подібних робіт фахівцям з багаторічним досвідом.
Корисна порада
Найчастіше на цегляних фундаментах, навіть тих, що були армовані, можуть виникнути тріщини та інші ушкодження, через що фундамент буде розділений на окремі блоки, які в подальшому будуть схильні до інтенсивного руйнування. Однак і бетонування не врятує від виникнення тріщин і розшарування. Але все ж бетонні фундаменти руйнуються дещо повільніше, ніж цегляні. Спочатку утворюються тріщини, потім поступово відбувається випирання руйнуються елементів, що призводить до втрати цілісності монолітного фундаменту. Руйнування залізобетонних фундаментів відбувається в такій же послідовності, що і бетонних, але трохи повільніше. Всі ці нюанси слід взяти до уваги, виконуючи зв'язування фундаментів.