Як приварити раму.

Автомобільна рама - несуча конструкція, яка може бути піддана різного роду деформацій, що виникають в процесі експлуатації транспортного засобу. У ряді випадків для усунення неполадок і дефектів необхідно приварити раму .
Вам знадобиться
  • - шаблони, лінійки;
  • - молоток;
  • - лом;
  • - електродриль;
  • - електричний шліфувальний круг;
  • - зварювальний апарат змінного струму;
  • - електроди.
Інструкція
1
Визначте величину перекосу, використовуючи спеціальні лінійки і щупи. Вона визначається як різниця діагоналей рами. Простукаєте з'єднання молотком і перевірте їх надійність легким похитування ломом. Огляньте поздовжні і поперечні балки рами на предмет інших пошкоджень та дефектів.
2
Очистіть ділянку навколо тріщини від іржі - діаметр становить 30-40 мм. Накренився кінці тріщини і засвердлите їх електричним дрилем. Щоб зняти фаски, використовуйте електричний шліфувальний круг, який оснащений гнучким валом. Розфасувати подібні дефекти також можна зубилом, хоча такий спосіб займає більше часу.
3
Починайте заварювати тріщини з засверленним місця. Товщина електрода не повинна перевищувати 80 відсотків товщини комплектуючого рами. Зону зварювання і безпосередньо шов зміцните наклепом (2-3 проходу). Він запобіжить подальше поширення дефектів по рамі.
4
На підготовлену ділянку накладіть накладку і приваріть її. Приварювати її рекомендується перпендикулярно тріщині, зі зворотного боку зварювального шва. Поперечний шов на накладках може викликати додаткову напругу і стати причиною несправностей рами.
5
Перш ніж приступити до клепанні з'єднань рами, скріпіть їх болтами. Це необхідно, щоб не порушити їх розташування. Розклепують заклепки рекомендується холодним способом, який вважається найбільш ефективним. Холодна клепка повністю заповнює порожнину, незалежно від її розміру і форми, забезпечуючи максимально щільне прилягання конструктивних елементів рами.
Зверніть увагу
Щоб уникнути перекосів, в процесі клепки використовуйте спеціальні контрольні лінійки. Пошкоджені отвори для різьби при необхідності потрібно заварити і просвердлити нові.
Корисна порада
Раму бракують, якщо при ретельному огляді на поздовжніх балках є понад трьох тріщин, довжина яких становить 50 і більше відсотків від поперечного перерізу. Аналогічно поступають при тріщинах на середній частині розташованих навпроти балок.
Будівельники-професіонали, так і будівельники-любителі, виробляючи самостійно ремонт і облагороджуючи території, будуючи гаражі або просто прикрашаючи декоративними елементами ландшафт присадибної території, то і справа стикаються з проблемою приварювання петель. Як приварювати петлі, відомо далеко не всім професіоналам, а що стосується любителів, тут і обговорювати не варто. У процесі установки петель важливо не просто прикласти і приварити, ні, тут важливо знати і враховувати досить багато нюансів.
Інструкція
1
Підготуйте всі матеріали та інструменти для роботи. Пам'ятайте, що при зварюванні слід дотримуватися певну техніку безпеки - працювати слід тільки в рукавичках і спеціальній масці, а також подалі від сухих дощок і трави.
2
Відступіть від верху і низу полотна, до якого потрібно приварити петлі, приблизно 20-25 см і намітьте отмеренное відстань будівельним олівцем.
3
Промажьте петлі солідолом, щоб при зварюванні половинки петель НЕ спеклись. Покладіть під кожну з петель по краях по сірнику. Це слід зробити для того, щоб після проведення всіх зварювальних робіт двері не закушували.
4
раскліньте стулки воріт так, щоб закрите положення готових дверей було правильним, тобто вирівняйте дві стулки своїх дверей.
5
Прихопіть трохи зварюванням петлі. При цьому приварювати спочатку слід першу нижню половинку деталі. Увага! Користуючись зварювальним апаратом вперше, слід знати, що приварювати петлю слід знизу вгору, невеликими горизонтальними рухами електрода.
6
раскліньте після зварювання першого шва ворота і перевірте правильність відкривання і закривання. Заваріть петлі остаточно, якщо попередні дії по відкривання і закривання не викликали в вас сумнівів.
7
Зніміть раму з петель, промажте добре ще раз солідолом і посадіть на місце. Обробіть місця зварювання шліфувальною машинкою і пофарбуйте свій виріб. Ваша конструкція повинна швидко і легко відкриватися і закриватися легким рухом руки.
Зверніть увагу
Увага! Якщо роботи по зварюванню ви виробляєте без допомоги, у вертикальному положенні буде виконувати їх складно. Ви можете зробити роботи, приварюючи ворота на землі, проте якість таких робіт може бути не бездоганним.