Як очищати їжу.

Знати рецепт приготування улюбленої страви мало, потрібно ще вміти підготувати продукти перед приготуванням. Буває так, що очищення продуктів вимагає деяких знань і навичок.
Вам знадобиться
  • - Гострий ніж;
  • - обробна дошка.
Інструкція
1
Найчастіше, очищення овочів - це очищення від шкірки. Є кілька видів овочів, чистка яких заслуговує особливої вніманія.Помідор очищають, коли додають у перші страви, всілякі підливи і рагу. Шкірочка помідора погано засвоюється організмом, а при тепловій обробці згортається і псує зовнішній вигляд блюда.На підставі помідора зробіть хрестоподібний надріз. Опустіть овоч в окріп до тих пір, поки куточки надрізаної шкірки не почнуть згортатися. Потім опустіть помідор в холодну воду на 30 секунд. Після обробки акуратно зніміть шкірку з помідора, не пошкоджуючи мякоть.Чістка молодої картоплі не завжди проходить швидко і легко. Для того щоб полегшити цей процес, покладіть молода картопля на 20 хвилин у холодну солону воду, після чого приступайте до чищення. На молодій картоплі немає товстої шкірки, тому чистити його можна твердої щіткою або губкой.Лук очищайте під струменем холодної води. Такий спосіб позбавить вас від сліз.
2
Очищати фрукти від шкірки потрібно акуратно, щоб пошкодження м'якоті було мінімальним.Твердие фрукти з щільною шкірою (яблука, папайя і т.д.) очищають гострим ножем. Знімайте шкірку тонкими смужками, зрізаючи її вздовж фрукта.Чістіть м'які фрукти складніше, тому що легко пошкодити м'якоть. Наколи фрукт на вилку. Гострим ножем зробіть на шкірці фрукта чотири поздовжніх надрізу. Піддягаючи шкірку ножем, акуратно потягніть її на себя.Фрукти з тонкою і пружною шкірою (слива, абрикос, персик і т.д.) перед чищенням опустите в окріп на кілька хвилин.
3
Мясо.Перед приготуванням, гострим ножем зріжте з м'яса всі плівки і прожилки. Видаліть сліди від ветеринарної друку. Вимийте шматок м'яса холодною проточною водою. Перед очищенням і миттям розрізані м'ясо на шматки.
4
Риба.Чістіть рибу від луски найкраще у ванній кімнаті або тазу, так як луска розлітається, і очистити від неї стіни досить проблематично. Чистите рибу спеціальними інструментами і тертками. Якщо луска присохла, полийте на неї кіпяток.Отрежьте голову і плавники. Розріжте черево риби та вийміть всі нутрощі. Виймаючи нутрощі, які не зачепіть жовчний міхур, інакше гіркий смак жовчі зіпсує рибу. Вимийте рибу холодною водою.
Корисна порада
Очищаючи продукти, завжди користуйтеся гострими ножами і дерев'яними обробними дошками.
Способів очистити воду існує безліч, але їх можна розділити на побутові і технологічні. Перші припускають застосовувати для цього підручні засоби, другі - використовувати сучасні методи очищення.
Вам знадобиться
  • - розчин йоду 5%;
  • - марганцівка;
  • - вата;
  • - марля;
  • - бавовняна тканина;
  • - активоване вугілля.
Інструкція
1
Проведіть фільтраціюВ домашніх умовах як фільтр можна використовувати марлю, вату, або махровий рушник. Покладіть в друшляк матерію або вату в кілька шарів і повільно лийте на неї воду. Тканина добре затримає муть і поступово забрудниться, а тому її потрібно періодично замінювати. Для кращого очищення використовуйте активоване вугілля, насипавши його між шарами - це допоможе позбавитися від непотрібних органічних домішок і хлору.
2
Кип'ятіть водуПрі нагріванні води до 100 градусів разом з парою відбувається випаровування шкідливих домішок. При цьому вода стає м'якшою від того, що солі залишаються у вигляді накипу на стінках посуду. Якщо ви хочете провести знезараження рідини, просто довести воду до кипіння недостатньо. Потрібно 10-15 хвилин, щоб позбутися від хвороботворних мікробів.
3
Відстоюйте водуПріменяйте відстоювання для освітлення води, видалення летких компонентів і випадання в осад шкідливих речовин. Використовуйте для цього скляну, емальований або керамічний посуд. Через 2-3 години бульбашки газоподібних домішок з'являться на стінках, а через 8 -12 годин на дні з'явиться осад. Якщо вода не стала прозорою через 12 годин, дрібна суспензія вже не осяде і слід додатково проводити фільтрацію.
4
виморожувати водуПоместіте каструлю з водою в морозильну камеру. Через деякий час в ємності утворюється лід і незамерзла рідина - це суміш води і солей. Її потрібно злити, а лід розтопити і використовувати для приготування їжі.
5
Очистіть воду в польових условіяхДля приготування їжі необхідно використовувати прозору воду. Якщо водоймище каламутний - у ньому присутня непотрібна суспензія твердих частинок. Позбутися від них можна за допомогою фільтрації. Візьміть пластикову ємність і пробийте в дні кілька отворів. Покладіть на них чисту хустку або рушник і заповніть на дві третини дрібним піском і вуглинками з багаття. Муть осідає в товщі піску, а чиста рідина витікає з отвору. Для надійності повторіть фільтрацію кілька разів, замінюючи при цьому пісок і чисту тканину. Щоб виключити зараження бактеріями, прокип'ятіть відфільтровану воду не менше 15 хвилин. Дайте рідини відстоятися не менше півгодини і використовуйте для приготування їжі і пиття.
6
Проведіть знезараження Дезинфікуючим дією володіють деякі засоби з домашньої аптечки. Якщо вода викликає підозру, додайте в неї кілька кристалів марганцевокислого калію (марганцівки), щоб розчин став слабо-рожевим. Зачекайте не менше півгодини, вода посвітлішає і стане придатною для пиття. Для очищення невеликих обсягів можна використовувати 5% йод (3-4 краплі на 1 л води). Введіть кілька крапель і перемішайте, дайте відстоятися рідини протягом години і пийте. Використовуйте антибактеріальні властивості срібла. Якщо опустити срібний виріб або монету в воду, ріст бактерій припиняється.
Зверніть увагу
Використовуйте для очищення спеціальні фільтри, де вода проходить через кілька шарів спеціального наповнювача. Скористайтеся побутовими моделями, які покращують водопровідну воду, очищаючи її від заліза, хлору або інших домішок.
Корисна порада
Для поліпшення знезаражувального ефекту під час кип'ятіння додайте у воду гілки рослин. Наприклад, покладіть у відро з водою 100-200г молодих гілок ялини, сосни або ялиці. А кори верби, верби, дуба або берести буде достатньо 100 150г. Обережно зливайте чисту воду - нерозчинний осад на дні вживати не можна.