Як зробити арку з гіпсокартону.

Для того щоб прикрасити свою квартиру класичної аркою, необов'язково викликати майстрів. Таку композицію цілком можна змайструвати своїми руками.
Вам знадобиться
  • Металеві профілі, гіпсокартон, саморізи, дюбелі, грунтовка і шпаклівка, фарба
Інструкція
1
Зробіть розмітку на аркуші гіпсокартону і уявіть, якою буде наша арка, скориставшись для цього звичайним пластиковим плінтусом. Цей матеріал відмінно гнеться і покаже вам контур майбутньої арки в дверному отворі.
2
Прикріпіть профіль в отворі так, щоб пришитий до нього гіпсокартон був нарівні зі стіною і не виступав. Профілі прикріплюються за допомогою дюбелів і саморізів.
3
Далі слід вирізати з листа гіпсокартону прямокутник, який точно підходить під розмір майбутньої арки. Знаходимо середину прямокутника, це точка буде найвищою точкою в нашій арці.
4
Далі прикладаємо пластиковий плінтус таким чином, щоб він стосувався трьох точок на прямокутнику: середини і двох кутів. Проводимо лінію по контуру плінтуса. Випилюємо арку з лобзиком. Випиляна деталь переноситься на другий шматок ГКЛ за допомогою накладання першої заготовки на другу.
5
Профіль для вигину краще вибрати арочний, якщо такий не вдалося знайти його можна виготовити за допомогою ножиць по металу або болгарки, роблячи однакові відстані між пропилами, для того щоб профіль плавніше гнувся. Майте на увазі, чим частіше пропили тим вираз вийти вигин арки.
6
Особові частини арки за допомогою саморізів прикручуються до профілю спочатку по краях, потім середину арки.
7
Для виготовлення нижньої частини арки застосовується спеціальний арковий гіпсокартон, він досить легко гнеться. Але можна використовувати і звичайний гіпсокартон. Щоб надати напівкруглу форму звичайного аркушу гіпсокартону його потрібно намочити і спершись одним краєм на стіл, через деякий час лист прогнеться під своєю вагою.
8
Після складання арки приступають до її обробці. Виконують звичайну шпаклівку поверхні, шви при цьому обробляються стрічкою серпянкой.