Як привчити шпіца до лотка.

Якщо у вас немає можливості гуляти зі своїм улюбленцем по 2-3 рази на день - питання про привчанні шпіца до лотку стає дуже актуальним. Методика привчання шпіца до лотку досить проста, але зажадає від вас терпіння і розуміння. Будьте послідовними і наполегливими, і через 2-3 тижні вам напевно вдасться впоратися з цим завданням.
Вам знадобиться
  • - манеж для собак;
  • - лоток;
  • - газети або пелюшки.
Інструкція
1
Приберіть всі підлогові килимові покриття на час привчання шпіца до лотку. Якщо малюк позначить килим хоча б один раз - від запаху буде неможливо позбутися. І ваш шпіц обов'язково визнає це місце одним зі своїх «туалетів».
2
Придбайте манеж або металеву загороду для собакМанежі і загородки продаються в спеціалізованих зоомагазинах. Ці пристосування дозволяють обмежити свободу пересування собаки по квартирі, внаслідок чого територія щоденного прибирання значно скоротиться. Виберіть приміщення, в якому буде мешкати ваш улюбленець. Якщо ви придбали загородку - встановіть її в дверний отвір, якщо манеж - в будь-якому зручному для вас місці.
3
Застелите підлогу в манежі газетами або спеціальними пелюшками. Встановіть у вольєр лежак, миски, покладіть іграшки. Замикайте шпіца в цьому вольєрі вашої відсутності. Також рекомендується відправляти туди собаку після їжі і сну.
4
Уважно спостерігайте за шпіцом. Слід знати, що через 10-20 хвилин після їжі або сну собака обов'язково захоче «в туалет». Як тільки ви помітили, що шпіц намагається «присісти» - візьміть малюка на руки і віднесіть в манеж. Досягніть того, щоб шпіц зрозумів, що «ходити в туалет» можна тільки в манежі і тільки на газети.
5
Встановіть лоток в обраному місці манежу. Візьміть шматочок тканини і намочіть її в сечі шпіца . Покладіть тканину в лоток. Запах сечі допоможе цуценяті зрозуміти, що свої потреби він повинен справляти саме в цьому місці. Поступово зменшуйте кількість газет на підлозі манежу. Якщо малюк «промахнувся» - злегка посваріть його і посадіть на короткий час в лоток.
6
Ніколи не шльопати шпіца і не кричіть на нього. Страх покарання може тільки погіршити ситуацію, і ви так і не доб'єтеся позитивних результатів.
7
Обов'язково хваліть собаку якщо вона сходила в лоток. Не скупіться на ласку і смачні шматочки.
Зверніть увагу
Лаяти шпіца за неохайність можна тільки в тому випадку, якщо ви застали його «на місці злочину». Після того як собака закінчила всі свої справи, лаяти її за провину абсолютно марно - шпіц просто не зрозуміє, чим ви незадоволені. Не варто забувати, що у собак не дуже розвинена здатність до логічного мислення.
Корисна порада
Ретельно, із застосуванням побутової хімії, мийте всі «калюжки», зроблені в недозволених місцях. Це допоможе позбутися від запаху і звички справляти нужду саме в цьому місці.