Як розрахувати димохід.

Щоб камін або піч справно забезпечували внутрішній простір будинку теплом, чи не споживаючи при цьому зайве паливо, дуже важливо правильно зробити димохід . Але матеріал і якість роботи - це ще не все. Перед цим необхідно точно розрахувати розміри димохід а - його висоту, діаметр і тягу.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до розрахунків, необхідно чітко уявляти потужність майбутньої печі або каміна, щоб вони відповідали розміру і характеру приміщення. Потрібно визначитися також з їх місцезнаходженням та видом використовуваного палива. Неправильно зроблений димохід може стати причиною не тільки невиправданих тепловтрат, а й смертельно небезпечного отруєння чадним газом. Дуже важливо правильно визначити висоту труби.
2
Як відомо, тяга посилюється залежно від висоти труби. Але не варто впадати в крайнощі. Занадто витягнутий димохід створює проблеми для вихідних газів, так як, проходячи занадто довгий шлях, вони починають остигати, значить більше важити, що обов'язково позначиться на тязі. Процес горіння сповільнюється, і гази можуть «повернутися» назад в приміщення. Надлишкова тяга шкідлива тим, що через димохід буде йти корисне тепло, тобто ви будете опалювати навколишнє середовище на шкоду собі. До того ж це веде до перевитрати палива.
3
При розрахунку димохід а немає дрібниць. Як, приміром, впливає положення труби на даху на тягу? Виявляється, якщо ви зробите трубу нижче коника, то виникають від вітру завихрення будуть негативно впливати на тягу. Щоб цього не виникало, труба завжди встановлюється вище коника. Найскладніше розрахувати перетин димохід а. Занадто малий перетин може стати причиною того, що димохід попросту «захлинеться» димом і він піде всередину приміщення.
4
В даний час розроблено безліч спеціальних програм, за допомогою яких можна розрахувати площу перерізу для всіх типів димохід а на підставі наявних параметрів печі або каміна. Однією з варіантів є програма EN 13384, яка заснована на перевірці дотримання двох основних умов - температури і тиску. Якщо дим йде з топки плавно і швидко без завихрень, якщо в димохід е не утворюється конденсат, а тяга не змінюється, не дивлячись на примхи погоди, значить, димохід розрахований і побудований правильно.