Як пофарбувати сосну.

Обробка виробів із сосни дещо відрізняється від роботи з іншими видами деревини. Соснові дошки можуть в будь-який час почати виділяти смолу - навіть через кілька місяців після використання - що призводить до руйнування шару лаку або фарби, якими вони були покриті.
Інструкція
1
Виріб з деревини сосни очистіть від пилу і бруду, видаліть сучки та інші нерівності.
2
Потім сосну необхідно обессмоліть. Якщо виріб не дуже велике за площею, можна вручну вирізати так звані смоляні кишені. Решта після процедури западини потрібно ретельно обробити будь-яким розчинником. Коли дерево висохне, закладіть нерівності шпаклівкою, призначеної спеціально для цього матеріалу - вона випускається в кольорах, співпадаючих з відтінком дерева. Втім, смола може виділятися не тільки з кишеньок, а й з усієї поверхні. В такому випадку можна обробити всю поверхню предмета з сосни спеціальним обессмолівают складом.
3
Коли шпаклівка висохне, дерево потрібно покрити ґрунтовкою. Вона забезпечить надійне зчеплення з наступним барвистим шаром. Вибирайте ґрунтовку, яка володіє додатковими властивостями, наприклад, перешкоджає появі грибка і цвілі. Наносите грунтовку широким пензлем або валиком.
4
Дочекайтеся повного висихання покриття і приступайте до роботи з лакофарбовими матеріалами. Якщо ви хочете підкреслити фактуру дерева, обробіть його морилкою. Цей напівпрозорий склад зробить колір матеріалу насиченішим, але при цьому не приховає його структуру. У разі, коли потрібно щільне непрозоре кольорове покриття, використовуйте фарбу. Вибір її типу не принциповий і залежить від умов, в яких використовуватиметься предмет з сосни. На невеликі поверхні дерева наносите морилку або фарбу пензликом, на більш обширні - валиком або розпилювачем (аерографом).
5
Покрийте шар фарби фінішним лаком. Якщо ви обробляєте підлогу або сходи із соснових дощок, візьміть паркетний лак. Будь-який інший після висихання стане слизьким. Також можна пошукати в магазинах спеціальний склад для створення нескользящей поверхні (він наноситься на будь фарбувальний шар - морилки або звичайної фарби).