Як покрити цинком сталеву деталь. Як покрити матеріал цинком.

Якщо ви хочете оцинкувати який-небудь сталевий предмет або деталь , зовсім не обов'язково мати друга, який працює на заводі. Ви можете справити оцинковку самі, запасшись всім необхідним.
Інструкція
1
В магазині автозапчастин купите готовий електроліт для кислотних акумуляторів. Знайдіть декілька старих батарейок. Цинк, що міститься в них, вам і знадобиться. Краще, щоб батарейки були дешевими, старого типу. Надріжте цинк міцним ножем і акуратно його зніміть, потім промийте водою.
2
В скляну банку налийте половину склянки електроліту і помістіть туди знятий з батарейок цинк. Відразу почнеться реакція, результатом якої стане утворення розчину сульфату цинку (саме він вам і потрібен) і водню. Будьте уважні: водень легко запалюється, а в з'єднанні з повітрям він утворює гримучий газ, який ще й вибухонебезпечний. Тому поставте баночку на балкон і не пускайте туди курців. Якщо вам не хочеться возитися з електролітом, спробуйте пошукати сульфат цинку в якомусь магазині, де торгують хімреактивами.
3
Щоб реакція не була надто бурхливою, обрізки цинку з батарейок засинайте маленькими порціями. Додавайте їх у міру розчинення, до припинення реакції з кислотою, яка повинна повністю витратитися.
4
Очистіть від іржі та бруду, а також ретельно знежирте робити, яку хочете оцинковувати. Потримайте її якийсь час в електроліті акумулятора, оцті або соляній кислоті, але не в ортофосфорної кислоти або преобразователе іржі, інакше цинк нізащо не пристане до плівки з фосфатів.
5
Налийте розчин сульфату цинку в посудину, стійкий до кислоти. Краще, якщо він буде скляним, однак зійде і вирізане з поліетиленової каністри коритце.
6
Як джерело живлення ви можете використовувати пристрій для зарядки автомобільних акумуляторів, оснащене регулятором струму і амперметром, за якими досить зручно здійснювати контроль над силою струму. Підключіть до негативного висновку приладу провід, після чого з'єднайте його з деталь ю - вийде катод. Щоб зробити анод, виберіть великий шматочок цинку і за допомогою дроту з'єднайте його з плюсовою клемою пристрої для зарядки.
7
Під час гальванічного процесу почнеться перенесення металу анода (шматочка цинку) на катод (оцинковувати деталь ). Анод доведеться періодично міняти, так як він постійно розчиняється. Щоб не погіршити антикорозійні властивості цинкового покриття за допомогою попадання в розчин міді з дроти, стежте за тим, щоб в електроліт був занурений лише цинк, але ніяк не провід, до Якому він прикріплюється.