Як налаштувати барабанну установку.

Як приємно спостерігати за грою барабанщиків, які за допомогою своєї установки створюють музичні шедеври. Однак дивитися зі сторони - справа одна і здається воно досить легким, а адже навчитися подібного роду грі дуже важко. Крім того, що у музиканта повинен бути талант, він так же повинен відчувати свій інструмент і вміти усувати дефекти, які виникають з часом, адже кожна барабанна установка вимагає ретельної своєчасної настройки і налагодження.
Інструкція
1
Для настройки барабанної установки є фахівці, які за певну плату пропонують свої послуги, але навіщо витрачати кошти і довіряти свій інструмент чужим людям, якщо все можна зробити своїми руками. Відразу хотілося б відзначити, що настройка того чи іншого барабана не повинна відбуватися на килимі або на підлозі, барабан повинен знаходитися на стійці.
2
Постукаєте по пластику барабана у кожного гвинта. Підтягніть ладу лише з тих областях, які занижені. Підтягувати необхідно до тієї пори, поки пластик (корпус барабана) не буде будувати сам собою. Ні в якому разі не можна ігнорувати резонансну сторону, оскільки з часом лад ударної боку зовсім не відповідатиме строю резонансною, а справити в подальшому настройки буде все складніше і складніше, так як з часом звучання буде все нижче і нижче, все гірше і гірше.
3
Вдарте по барабану і прислухайтеся. У разі, якщо лад вірний, зупиніться і перейдіть до налаштування наступних барабанів, якщо ж ні, продовжуйте настройку і для цього виконайте наступні дії.
4
Підтягніть кожен пластик, приблизно на 1/16 - 1/8 обороту за один захід. Підтягувати слід обережно, щоб не пошкодити інструмент і не зіпсувати звучання зовсім.
5
Прослухайте звучання, якщо лад вірний на барабані - зупиніться, якщо ні - дійте дальше.Ударьте по резонансної стороні, прослухайте звучання.
6
Підтягніть повільно один з гвинтів. При цьому будьте уважні, підтягувати слід не більше, ніж на один оборот. Якщо лад відновився, то відпустіть гвинт назад і повільно потроху підтягуйте всі наявні гвинти поки не дійдете до необхідної висоти. Якщо ж інструмент все одно звучить неправильно, відпустіть гвинт і повторіть дії з ударною сторони.
7
У випадку, якщо всі вищеописані дії не принесли результату, швидше за все справа в посадці пластика. Це може статися з причини різкого зміни температури на низьку. В такому випадку необхідно за допомогою звичайного фена прогріти пластик барабанів по всьому колу або пересадити пластик і почати налаштування заново.