Як зробити рукописну книгу.

Багато рукописні книги дійшли до наших часів. Дивлячись на них, приходиш в захоплення від того, що тримаєш в руках працю людей, які жили багато століть тому. Поговоримо про те, як і за допомогою чого виготовлялися рукописні книги в середньовіччі.
Інструкція
1
Перше, що необхідно було зробити для виготовлення рукописної книги - це підібрати матеріал для сторінок. Приміром, пергамент, який проводився зі шкіри тварин. Вичинка пергаменту - справа непроста і займає багато часу. В середні віки вважалося вкрай важливим спочатку відібрати тільки якісні шкури. Шкуру спочатку протягом доби вимочували в холодній воді, а потім в чанах з каменю або дерева, наповнених водно-вапняним розчином для того, щоб звести волосяний покрив. Після цього займалися процесом перетворення шкіри в пергамент. Шкіру, яка ставала вологою і гнучкою після вимочування розтягували, а потім сушили на дерев'яній рамі.
2
Багато середньовічні книги були також написані на папірусі, писальний матеріал, що виготовляється з єгипетського тростини. Однак даний матеріал був занадто ламким і в переплетенні мав не досить міцні згини, тому частіше його використовували не для книг, а для сувоїв.
3
Також до наших часів дійшло безліч рукописних книг, написаних на папері. З паперу найчастіше виготовлялися книги для студентів і кліриків, хоча і в крупних аристократичних бібліотеках також були паперові книги.
4
Процес виготовлення книги в середньовіччі виглядав так: папір або пергамент поставлялися в вигляді великих аркушів квадратної форми. Кілька таких листів вкладалися один всередину іншого, потім згиналися по вертикалі навпіл, а потім прошивалися по центру центрального згину. Виходили пачки прошитих аркушів, які називали зошитами, а книги збиралися з таких зошитів.
5
Сторінки рукописний книг середньовіччя разліновивалісь аналогічно, як разліновиваются сучасні зошити. Переписувач міг разліновивать папір сам, а міг підібрати матеріал з уже готовою линовкой під потрібний йому формат.
6
Писалися середньовічні книги пером. Для письма в основному використовувалися п'ять махових пір'їн із зовнішнього боку крила лебедя або гусака. Перо повинно було бути злегка викривлене вправо, а такі бралися з лівого крила птаха.