Як намалювати гарне обличчя.

Якщо вірити князя Мишкіна з роману Ф.М. Достоєвського "Ідіот", краса врятує світ. Світ має бути більше красивих осіб, нехай навіть намальованих, і тоді він обов'язково стане добрішим і світлішим. Тому вміння малювати красиві людські обличчя - це, можна сказати, ціла місія з порятунку людства.
Інструкція
1
Запам'ятайте, що красиве особа - це не завжди особа з ідеальними рисами. Можна задивитися і на портрет вісімдесятирічної бабусі, якщо він намальований майстерно. Тому для того, щоб навчитися малювати красиві обличчя, вчіться малювати реалістично. Найменші неточності в своїй сукупності дадуть ефект комічності, особа вийде негарним, неживим.
2
Оберіть людини, чиє особа ви б хотіли намалювати. Це може бути хтось із ваших знайомих, а може бути, ви захочете зобразити когось із відомих особистостей. Тільки в першому випадку у вас буде можливість малювати з натури, а в другому - навряд чи. Втім, починати малювати портрети краще все-таки з фотографій.Для цього візьміть вподобану фотографію і помістіть її в прозорий конверт або файл. На плівці зверху намалюйте сітку з рівними осередками. На аркуші паперу накресліть ще одну сітку з осередками, пропорційними розміру листа.
3
Перенесіть контури особи з фотографії на лист твердим олівцем. Нехай лінії цього контуру будуть легкими і світлими, щоб потім їх легко можна було стерти або растушевать.Контурам приділіть особливу увагу: їх точність - перший заставу реалістичності вашого портрета.
4
Почніть опрацьовувати ваш портрет з очей. Не забувайте про відблиски, про ледь помітні полосочки на райдужці ока, про обсяг. Малюючи вії, не тисніть на олівець занадто сильно - лінії вийдуть жирні і грубі.
5
Надайте особі обсяг. Це дуже складний етап роботи. Вам доведеться розділити все особа на безліч маленьких поверхонь, щоб чітко уявляти собі всі вигини площин. Будьте дуже уважні з накладанням тіней і півтіней, виконуйте їх м'якими матеріалами та розтушовуйте.
6
Не уникайте дрібних зморшок, ямочок, нерівностей особи, не намагайтеся намалювати особа гарніше, ніж воно є - ці дрібні деталі, можливо, лише доповнюють образ, і без них особа буде виглядати не таким красівим.А взагалі, як говорила героїня роману Чарльза Діккенса «Олівер Твіст», «живописці завжди малюють леді гарніше, ніж вони є насправді, інакше у них не було б замовників».