Свій розмір лиж: Як визначити його правильно.

Прийшовши в спортивний магазин за лижами , ви напевно зіткнетеся з проблемою, як вибрати розмір лиж. Які критерії необхідно враховувати, на які параметри слід спиратися?
Інструкція
1
При покупці спортивного інвентарю лижнику вкрай важливо безпомилково підібрати розмір лиж. Визначити його можна по росту самого спортсмена. Тільки врахуйте, що розмір лиж багато в чому залежить від мети їх використання.
2
Якщо ви шукаєте бігові лижі для класичного ходу, то розраховуйте довжину лиж за наступним правилом: довжина лиж повинна бути на 20-30 см більше вашого зростання. Або застосовуйте таку формулу: ваш зріст з витягнутою вгору рукою мінус 10 см.
3
При виборі лиж для ковзанярського ходу розмір вважайте так: зростання спортсмена плюс 10-15 см. На сьогоднішній день дуже багато фірм-виробники пропонують укорочені коньковие лижі. Вибирайте такий варіант, якщо ви тільки встаєте на лижі - вони рекомендуються для новачків.
4
Також свої тонкощі існують при виборі гірських лиж. Якщо ви купуєте гірські лижі для новачка або більш досвідченого спортсмена, то застосовуйте формулу: зріст людини мінус 10-15 см. При покупці спортивних гірських лиж або лиж для слалому виходите з того ж правила. Якщо ви підбираєте гірські лижі для слалому-гіганта або фрірайду, то вважайте так: зростання спортсмена плюс/мінус 5 см. Розмір гірських лиж також залежить від ваших особистих переваг в стилі катання, а саме: для агресивного стилю - плюс 2-3 см, для більш спокійного - мінус 2-3 см.
5
При покупці дитячих лиж грунтується не тільки на ріст дитини. Не старайтесь купити дитині лижі на виріст, так як дитині на таких лижах кататися буде просто незручно. Також це істотно сповільнить сам процес навчання.
6
Також спирайтеся на вік дитини та її вагу. Лижі для малюків повинні доходити до ліктів. Якщо ви купуєте лижі для дитини старшого дошкільного віку, то спирайтеся на ті ж правила, що і при покупці лиж для дорослих, але не забувайте про вагу дитини. Якщо він має вагу 10-20 кг, то вибирайте лижі довжиною 70-80 см, якщо вага дитини 20-32 кг, то лижі купуйте довжиною приблизно 90 см, лижі довжиною 100 см підійдуть дітям вагою 32-41 кг. Для дітей, чия вага більше 41 кг, купуйте лижі, доходять до кінчика носа. І пам'ятайте, що для тих хто тільки встає на лижі, краще підбирати більш короткі моделі.