Як сплести кольє з бісеру. Як зробити просте кольє з бісеру.

Бісер традиційно використовується для створення фенечек і забавних брошок. Однак форма і багата кольорова палітра цього матеріалу дозволяють плести з нього і більш «серйозні» прикраси, які підійдуть навіть до вечірнього вбрання. До числа таких прикрас можна віднести бісерне кольє .
Вам знадобиться
  • - Бісер;
  • - волосінь;
  • - замки для біжутерії.
Інструкція
1
Плести кольє можна як на волосіні, так і на тонкій дроті. Довжина її залежить від обхвату шиї, але в кожному разі в процесі роботи доведеться додавати відрізки, т.к. занадто довга нитка буде постійно заплутується. Щоб додати нову частину робочої нитки, просто прив'яжіть її вузликом до однієї з намистин в попередніх рядах.
2
Візьміть для плетіння бісер і кілька великих намистин будь-якого кольору. Перш ніж починати низание, закріпіть на кінці дроту або волосіні замочок для біжутерії. Після цього нанизайте на інший кінець нитки послідовно дві великих намистини, шість дрібних, одну велику і ще дванадцять дрібних.
3
Просмикніть кінець волосіні в найближчу велику намистинку в зворотному напрямку. Нанизайте сім бісеринок і проведіть нитку через другу (якщо рахувати від замка) намистину.
4
Наступний ряд намиста складатиметься з чотирьох бісеринок, однією намистини і ще трьох дрібних елементів. Набравши їх, всуньте нитку в четверту бісеринку попереднього ряду (вона розташовується між двома великими).
5
Після цього вам необхідно надіти на волосінь три бісеріни, одну намистину і ще чотири бісеринки. Відрахуйте від нижньої намистини в попередньому ряду п'яту бісеринку, просмикніть в неї кінець волосіні. Наберіть ще 4 бісеринки, 1 намистину, 3 бісеріни. Проведіть нитку через щойно набрану намистину.
6
Завершуючи фрагмент кольє , візьміть 9 бісеринок, просмикніть волосінь в нижню велику намистину в попередньому ряду, потім 7 бісеринок - і знову в велику намистину (верхню).
7
У вас вийшла частина кольє , що складається з ромбів. Продовжуючи плетіння за описаною схемою, наберіть достатню довжину прикраси. Потім на вільному кінці волосіні або дроту закріпіть другу деталь замку для біжутерії.
8
Використовуючи декілька видів бісеру, можна створювати на прикрасі різні візерунки. Намалюйте на аркуші в клітинку його схему і зафарбуйте різними кольорами кожну з її частин. Орієнтуйтеся на цю підказку під час плетіння різнобарвного кольє .
Легкі і невагомі, повітряні і елегантні або, навпаки, розкішні і масивні - все це кольє з бісеру. Всю цю красу можна зробити своїми руками. У кожної рукодільниці є свої улюблені візерунки та схеми, але всі вони ґрунтуються на одних і тих же техніках плетіння, поєднуючись між собою щоразу по-новому. Найчастіше кольє з бісеру отримує свою назву відповідно з технікою плетіння.

Кольє з бісеру повітряне

Для того щоб сплести повітряне кольє з бісеру вам потрібно: - бісер; - волосінь; - гачок для в'язання; - лист щільного паперу; - лінійка; - бісерна голка; - комплект застібок для украшеній.Бісер для такої прикраси найкраще взяти найрізноманітніший. Кольє виглядатиме набагато цікавіше, якщо поєднувати в ньому різнокольорові намистини різного розміру. Слід мати на увазі, що «ефект легкості і невагомості» залежатиме саме від правильного вибору бісера.Ізготовленіе кольє починається з того, що бісер необхідно нанизати на волосінь. Товщина волосіні підбирається в залежності від того, яке кольє ви хочете. Якщо більш жорстке, що тримає свою форму, тоді беріть лісочку товстіший, а якщо вам хочеться м'яке прикраса, то цілком підійде - тонка. Повітряне кольє складається з великої кількості рядів, тому доведеться нанизати багато бісеру, довжина нитки повинна складати приблизно від 4,5 до 6 метрів. Намистини просмикуються в будь-якому порядку, як вам подобається. Причому, врахуйте, що бісер нанизується на волосінь, що йде прямо з котушки, відрізати її НЕ нужно.Когда весь бісер буде одягнений на волосінь, можна переходити до наступного етапу плетіння кольє. За допомогою гачка для в'язання в'яжіть з волосіні «повітряну ланцюжок» точно так само як би робили це в в'язанні звичайної пряжею. В петлі цього ланцюжка періодично пров'язуйте 1,2, або 3 намистини, в будь-якому порядку. Вив'язування повітряної ланцюжка повинно тривати доти, поки не буде пров'язаний весь бісер, нанизані на волосінь. На початку плетіння і в самому кінці ланцюжка залиште невеликі припуски для того, щоб потім на них зробити кріплення. Тепер можете відрізати волосінь.

Збірка кольє

Настав час зібрати повітряне кольє. Для цього на аркуші щільного паперу, картону або ватману накресліть равнобедренную трапецію. Її розміри вираховуються наступним чином. Верхнє, меншу за розміром, підстава прирівнюється бажаної мінімальної довжині готового кольє, а нижнє - максимальної. За допомогою шпильок прикріпіть початок нитки з намистинами в правому верхньому куті намальованою трапеції. Потім поперемінно зигзагоподібними рухами волосінь закріплюється шпильками на кожному з ребер трапеції. Виходить велика кількість витків нитки. Далі на в'язальний гачок набираються всі петлі, якими волосінь була прикріплена шпильками до паперу, потрібно за допомогою голки і волосіні скріпити петлі кожного боку повітряного кольє. Кольє з бісеру готово, залишилося тільки прикріпити до кінців прикраси застібки.