Як зробити подовжувач. Як сделат подовжувач для будинку.

На прилавках будівельних і господарських магазинів можна зустріти безліч найрізноманітніших подовжувачів. Але якщо порівняти їх ціну з вартістю електричного кабелю з якого виготовлений подовжувач, ви здивуєтеся, дізнавшись, як велика різниця. Адже зробити подовжувач своїми руками зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • Для того щоб зробити подовжувач вам знадобиться електричний кабель, електрична колодка, електрична виделка, ніж, викрутка.
Інструкція
1
Перш за все, слід купити потрібний кабель. Електричний кабель може бути різного перерізу, складатися з одного, двох, трьох і більше проводів, а також бути одножильним або багатожильним. Якщо до подовжувача НЕ будуть підключатися електроприлади великої потужності (більше 2кВт), можна вибрати багатожильний (м'який) кабель 3х1,5. Якщо навантаження буде більше 2кВт, слід придбати багатожильний кабель 3х2,5. Одножильний кабель для подовжувача краще не використовувати через його жорсткості.
2
Купивши кабель потрібної довжини, подумайте про те, скільки електроприладів потрібно підключити до подовжувача і, виходячи з цього, виберіть електричну колодку на 2, 3, 4 або 5 гнізд. Також не забудьте придбати і електричну вилку.
3
Тепер залишилося зібрати подовжувач. Для цього зніміть ножем 5 - 7см верхньої обплетення з двох кінців кабелю не пошкодивши при цьому ізоляцію внутрішніх проводів. Зачистіть кожен з проводів всередині кабелю по 0,7 см з кожного кінця. За допомогою викрутки розберіть електричну колодку і вилку. Підключіть зачищені проводки у відповідні роз'єми колодки і вилки і зберіть деталі, надавши їм первісний вигляд. Подовжувач готовий!
Корисна порада
Вибираючи компоненти для подовжувача, не варто економити, бо недорогі комплектуючі найчастіше виявляються неякісними і можуть привести до загоряння в електроланцюзі.
Подовжувач - річ незамінна, як в господарстві, так і в ремонті. Часто виникає необхідність при виконанні якої-небудь роботи підключити болгарку, щоб відрізати що або, або підключити дриль і просвердлити з її допомогою кілька отворів. Якщо до розетки провід не дотягнути, тоді подовжувач і йде в роботу.
Інструкція
1
В магазинах море подовжувачів на колір і смак, починаючи від сотні і закінчуючи 500 рублями і навіть вище. Ціна подовжувача залежить від його довжини, потужності, яку він здатний витримувати, від виробника і від дизайну. Але навіщо йти в магазин електротоварів і витрачати гроші на гарний зовні і зовсім звичайний всередині подовжувач, коли його можна зробити самому. Причому працювати буде нітрохи не гірше. Можна, наприклад, зробити подовжувач з котушки електродної дроту від напівавтомата.
2
Зробіть в котушці отвір для проводу, а на провід натягніть білу полівінілхлоридну трубку, яка виконуватиме роль ізоляції. Продерніте провід потрібної вам довжини, щоб вистачило підключити пару розеток. Прикріпіть розетки на досочку і підключіть до них дроти.
3
Розетки можна взяти будь-які. Хоча я віддаю перевагу старенькі, з керамічними нутрощами. Такі всередині не оплавятся та контакти у них подпружінени. В цьому випадковий контакт з вилкою буде ще більш надійним. Невелику досочку для розеток можна вирізати або випиляти з фанери. З'єднувати яйце з фанерою слід шурупами.
4
Підключіть провід. Тепер його можна і на котушку намотати. А вийде у нас в підсумку компактний 20-метровий подовжувач, здатний передавати потужність до 3 КВт. До речі, провід можна брати ПВ з перетином 2,5 мм.
5
В цілях безпеки бажано використовувати провід ВВГ 2х2,5 мм2 в подвійній ізоляції. Він являє собою мідний гнучкий провід в подвійній полівінілхлоридної оболонці. При змотуванні/розмотуванні дроти подовжувача обов'язково його обесточьте.