Як налагодити стілець дитини.

Розлад кишечника у маленьких дітей зустрічається так само часто, як і у дорослих. Але лікування має бути дещо іншим, адже малюкам не можна приймати більшість лікарських засобів через побічних ефектів і вікових обмежень. Щоб налагодити стілець дитини, потрібно приділити увагу його харчуванню.
Вам знадобиться
  • - фрукти;
  • - горіхи;
  • - кисломолочні продукти або препарати з біфідо і лактобактеріями;
  • - висівки або клітковина;
  • - рідина.
Інструкція
1
Щодня давайте дитині свіжі фрукти. Особливо добре налагодити травлення допомагають яблука, персики, виноград, груші та абрикоси. Є їх потрібно в проміжках після основної їжі і обов'язково на ніч. Баластні речовини, що містяться в цих фруктах, стимулюють приплив рідини в кишечнику, м'яко подразнюючи його стінки. За рахунок цього калові маси стають м'якше, стілець нормалізується.
2
Давайте малюкові горіхи. Вони не тільки поліпшать травлення, але й сприятливо позначаться на розумової активності. Підійде фундук, волоські горіхи, мигдаль або фісташки. У середньому дитині вистачить 100 г горіхів на добу, можна і трохи менше.
3
В обід обов'язково годуйте дитини овочевим супом. Намагайтеся не давати малюкові макаронні вироби, білий хліб і здобні булочки. Винятки можуть скласти лише хлібобулочні вироби з вмістом висівок або клітковини. До речі, ці речовини продаються і в сухому вигляді. Якщо ваша дитина не відмовляється від лікування, спробуйте умовити його з'їдати вранці 1 столову ложку висівок або клітковини.
4
Кисломолочні продукти також допоможуть вирішити делікатну проблему. Давайте малюкові йогурти, сметану, кисле молоко або кефір щодня після основного прийому їжі. Якщо дитина не може їсти молочні продукти, то їх зможуть замінити препарати з біфідо і лактобактеріями. Поступово мікрофлора кишечника нормалізується і травлення налагодиться.
5
Слідкуйте за тим, щоб дитина пив достатню кількість рідини. Особливо добре позначаються на роботі кишечника фруктові соки, чай і компот, а от від лимонаду навпаки, відбувається збій і починаються запори.
6
Якщо нічого не допомагає, проконсультуйтеся з педіатром про прийом проносних засобів. Вони не володіють якими-небудь серйозними побічними ефектами, але призначати їх має все ж фахівець.
Зверніть увагу
Консультація терапевта, гастроентеролога.Какой стіл, такий стул.Для того, щоб налагодити стілець, насамперед, потрібно правильно харчуватися: вживати достатню кількість рослинної клітковини (овочі, фрукти, висівки) і рідини, вести активний спосіб життя.
Корисна порада
Дуже часто мами скаржаться на запори у своїх малюків і задають багато питань про те, як налагодити нормальний стілець. Насамперед, треба з'ясувати причину закрепів, тому що вони бувають самими різними. Найпоширеніша причина - неправильний режим харчування малюка, а також нераціональна дієта годуючої матері і її дитини.