Як пофарбувати стіни в квартирі.

Фарбування стін - справа відповідальна, тому, перш ніж приступити до нього, потрібно ретельно підготувати стіни в квартирі. Тільки після того, як стіни будуть рівними і гладкими, можна починати їх фарбувати.
Інструкція
1
Щоб пофарбувати стіни, перш за все, слід їх очистити від шпалер і старої шпаклівки. Робіть це ретельно - адже залишки паперу, або стара шпаклівка що відходить від поверхні, сприятимуть відставанню в цьому місці нових оздоблювальних матеріалів.
2
Після того, як стіни будуть очищені, переходите до грунтовки. Грунтуємо поверхню, ви прибираєте з неї пил і покриваєте її тонкої, невидимої плівкою, на яку ляже шпаклівка і залишиться на ній довгий час.
3
Готові, заґрунтовані стіни слід зробити рівними. Для цього використовуйте гіпсову штукатурку. Наносите її шпателем на стіну і розтирайте, вирівнюючи. На цьому етапі постарайтеся зробити стіни і стеля настільки рівними, наскільки це можливо. Після того, як ви закінчили штукатурити, дайте кімнаті гарненько висохнути.
4
Наступним етапом слід отшпаклевать стіни, додавши їм гладкість. Використовуйте для цього спочатку стартову шпаклівку, а другим шаром - фінішну. Поверхні рівні, і вам потрібно зробити їх лише гладкими. Працюйте з шпаклівкою точно так само як і з гіпсовою штукатуркою, але пам'ятайте, що наносити шпаклівку слід дуже тонким шаром.
5
Коли шпаклівка висохне, вас очікує найнеприємніша частина робіт - шліфовка. Надіньте респіратор, візьміть брусок з одягненою на нього сіткою і обертальними рухами відшліфуйте стіни і особливо стеля, намагаючись не залишати раковин і нерівностей. Після того, як ця частина робіт буде подолана, вам необхідно вдруге покрити всі ґрунтовкою, і дати кімнаті висохнути.
6
І нарешті, заключним дією буде довгоочікувана фарбування стін. Вам потрібно налити трохи фарби в кюветку і, занурюючи валик у фарбу, розтирати її по стінах. Не прагніть відразу охопити весь обсяг, а рухайтеся поступово. Фарбувати стіни слід в 2-3 шари. Діючи таким чином ви досягнете рівномірного кольору і найкращого результату.
На сьогоднішній день фарбування стелі та стін є одним з найпопулярніших видів внутрішньої обробки. Незважаючи на те, що цей вид оздоблювальних робіт вимагає акуратності і терпіння, пофарбувати стіни і стеля цілком можливо самостійно.
Вам знадобиться
 • - поліетиленова плівка;
 • - респіратор;
 • - захисні окуляри;
 • - рукавички;
 • - шпаклівка;
 • - грунтовка;
 • - герметик;
 • - шпатель;
 • - фосфат натрію або кальцинована сода;
 • - піддон для фарби;
 • - валик;
 • - фарба
Інструкція
1
Підготуйтеся до фарбування. Максимально звільніть приміщення. Поставте залишилися речі в центр кімнати і накрийте поліетиленовою плівкою. Захистіть підлогове покриття, люстру і вікна. Надіньте робочий одяг, закрийте волосся хусткою або кепкою. Приготуйте респіратор, захисні окуляри і рукавички.
2
Підготуйте поверхні до фарбування. Видаліть старе покриття зі стін і стелі - фарбу, шпалери, побілку. Уважно вивчіть поверхні, звертаючи увагу на тріщини та вибоїни. Заштукатурьте всі нерівності. Підготуйте розчин фосфату натрію або кальцинованої соди. Обробіть стеля і стіни приготованим розчином. Ретельно змийте склад прохолодною чистою водою, а потім просушіть. Слід врахувати, що при наявності великих тріщин та вибоїн може знадобитися шпаклівка, грунтовка і обробка спеціальним герметиком.
3
Починати фарбування необхідно зі стелі, т.к. в процесі роботи краплі фарби можуть потрапити на стіни . Ретельно змішайте фарбу і наповніть їй спеціальний піддон на 1/3. Почніть фарбувати від вікна, рухаючись до протилежного кінця кімнати. Подумки розбийте поверхню стелі на ділянки площею в 1 м.кв. Умочіть валик у фарбу, а потім кілька разів прокатайте його по ребристою частини піддону. Рівномірно натискаючи на валик, водите їм по поверхні стелі в різних напрямках. Знову опустіть валик у фарбу і почніть фарбувати нову ділянку, заходячи при цьому за кордону вже пофарбованого.
4
Приступите до фарбування стін. Зорово розбийте стіну на невеликі ділянки. Починайте фарбувати зверху. Послідовно прокрасьте всю поверхню стіни . Слід врахувати, що роботу з однією стіною необхідно завершити за один захід. Інакше фарба ляже нерівно і буде помітно зміна відтінку.
Корисна порада
При роботі з фарбами не рекомендується надягати одяг з ворсистих матеріалів, т.к. волокна можуть прилипнути до свежеокрашенной поверхні.