Як навчитися в'язати одяг.

Ніхто вже не пам'ятає, коли з'явилася перша в'язаний одяг. Відомо, що в'язати ще вміли стародавні єгиптяни. Поступово виготовлення красивих речей з ниток удосконалювалося. У наш час рукодільниці можуть дозволити собі творити з пряжі, різної текстури та кольору, використовувати вже відомі візерунки або ж придумувати свої. За певних знаннях та вмінні у майстрині виходить гарний одяг ручної роботи.
Вам знадобиться
  • Інструменти для в'язання (спиці, гачок), пряжа, схеми в'язання, зразки візерунків або малюнок вподобаної моделі.
Інструкція
1
Основоположним елементом будь-якого в'язання є пряжа. Тому вам слід навчитися правильно підбирати її до задуманому малюнку, тому що від цього залежить успіх всієї роботи. Враховуйте не тільки колір матеріалу, але і його характеристики, прогнозуючи кінцевий результат. Наприклад, бавовняна пряжа дуже вимоглива до відходу (тільки ручне прання в теплій воді), так як вироби з неї легко розтягуються і втрачають свою форму. Крім того, навчитеся розраховувати кількість пряжі для в'язання (придатися для перерахунку при виборі моделі не вашого розміру).
2
Для отримання красивої речі ви повинні вміти правильно вибирати розміри інструментів для в'язання (спиці, гачок) і вміти варіювати ними, враховуючи товщину пряжі. Наприклад, нижній край виробу буде не сильно витягуватися, якщо він пов'язаний спицями меншого діаметру, ніж вся річ у цілому. Або ж для отримання ажурною в'язки слід використовувати гачок більшого розміру, ніж зазвичай.
3
Досконало оволодівши технікою набору та роботи з основними типами петель (лицьової та зворотньої). Привчитеся, в'язати зразки перед початком кожної роботи. Тоді в будь-якому випадку зможете оцінити, чи відповідає ваша щільність в'язання того, що пропонує автор схеми, і ніколи не помилитеся з розрахунком пряжі і розміром вироби.
4
Найскладніше у в'язанні - це розуміння схем і опис візерунків. Тому перш ніж братися за роботу, вивчіть інструкцію, повністю розберіть скорочення і умовні позначення. Якщо ви хоча б частково не змогли зрозуміти опис, відкладіть його і виберіть інший візерунок. Спочатку, для роботи використовуйте готові схеми (можна знайти в журналах з в'язання, інтернеті і т.д.), з часом зможете малювати їх самі.
5
Важливо вміти надавати готовому виробу лоск. Для завершення роботи прикладіть стільки ж зусиль і терпіння, скільки вклали в вив'язування малюнка або розбору схеми. Грубі або нерівні шви можуть зіпсувати враження від гарної в'язки або оригінального дизайну і погубити весь результат вашого копіткої праці. Уважно вивчіть етикетку від пряжі і дотримуйтесь рекомендацій, зазначених на ній. Тоді одяг, пов'язана вами, буде довго викликати захоплення оточуючих.
Корисна порада
При виконанні складних малюнків відзначайте провязани ряди на схеме.Не забувайте про кромочні петлі. З ними шви виходять акуратними, і річ виглядає більш професійно.