Як покласти плитку на кухні. Як викладати фартух на кухні.

Плитка - ідеальний облицювальний матеріал для кухні. Вона міцна, з неї легко видаляти всі забруднення. Крім того, кухня, оброблена плиткою цілком або в якійсь частині, прекрасно виглядає. Сьогодні можна підібрати плитку на будь-який смак. Вона буває різних кольорів і структури. Плитку на кухні можна покласти своїми руками.
Вам знадобиться
  • Плитка, клей, затирка, силіконовий герметик в балончику, цвяхи, дистанційні крестовінку, дерев'яні рейки перетином 25Х25 мм, шпателі, рівень, плоскогубці, молоток, губка, напилок, плиткорез, олівець.
Інструкція
1
Перш, ніж почати класти пліітку на кухні, потрібно ретельно підготувати стіни. Вони повинні бути рівними, щоб плитка лягла добре і довго трималася. Для цього треба усунути всі тріщини і нерівності. Виступаючі місця розрівняти, поглиблення замазати шпаклівкою або розчином цементу. Стіни треба готувати так само ретельно, як перед накладенням хорошою штукатуркі.Затем слід дуже точно розрахувати, скільки плитки вам знадобитися. Краще число плиток, необхідних для облицювання кожної стіни, рахувати окремо. Десь плитку доведеться різати. Але навіть розрізану плитку треба вважати як цілу і округлення вести завжди в більшу сторону. Вважати потрібно в сантиметрах.
2
Отже, виміри зроблено, плитка куплена, стіни готові до роботи. Тепер треба прикинути насухо, як все буде виглядати. Для цього потрібно перший ряд плиток приставити горизонтально вздовж до стіни. Якщо на стіні є прорізи - вікна, двері тощо, то починати укладання плитки слід з середини стіни. Йти треба вправо і вліво. Якщо прорізів і ділянок, де плитки не буде, немає, можна починати облицювання плиткою з кутів. Однак в цьому випадку вони повинні бути рівними, щоб потім плитку не довелося зайвий раз різати.
3
Щоб задати горизонтальну базову лінію, треба накласти на притулені до стіни плитки першого ряду рейку і перевірити її горизонтальність за допомогою рівня. Рейка спиратиметься на саму верхню плитку. На рівні верхньої кромки нижньої плитки потрібно з використанням рівня прокреслити базову лінію, потім в 2 мм від неї (з урахуванням ширини шва) прибити маякову рейку. Вертикальну базову лінію розмічають таким же способом. Треба до лівого верхнього кута стіни докласти плитку, до неї приставити Виска. Далі можна рухати плитку вниз вздовж схилу. Так можна зрозуміти, в яких місцях вона встане цілком, а де її треба обрізати. Клей треба наносити зубчастим шпателем прямо на стіну, на ділянку площею близько 1 м2. Першу плитку слід зміцнити в точці перетину горизонтальної та вертикальної рейок, потім викласти нижній ряд. Плитку треба дуже щільно притуляти до стіни. Щоб шви між плитками були однаковими, потрібно використовувати дистанційні прокладки. Виступив з швів клей треба тут же витирати вологою ганчіркою.
Корисна порада
Плитку доводиться різати. В цьому випадку її спочатку надрізають за допомогою плиткоріз, а потім беруть за краї і обережно вдаряють нижньої стороною по лінії надрізу про ребро стола. Тоді плитка розколюється. Щоб відламати маленький або вузький шматок, треба використовувати плоскогубці.