Як приготувати розчин перекису водню. приготування розчину перекису водню.

Перекис водню знайшла широке застосування в побуті та медицині. в якості дезинфікуючого і антисептичний засіб, а також барвника. В ході як отримання, так і використання вона вимагає дотримання певних правил.
Інструкція
1
Перекис водню може бути використана для лікування не тільки механічних пошкоджень шкіри - дрібних ранок і порізів. Минулого 3-відсотковий розчин цієї речовини використовували для лікування пневмонії, різних вірусних та шкірно-венерологічних захворювань. До відкриття пеніциліну пероксид вводили внутрішньовенно людям з хворобами легень і бронхов.В наші дні доцільність такого застосування перекису водню оспорюється. Одні фахівці згодні з тим, що дана практика приносила позитивні результати, а інші стверджують, що перекис водню для прийому всередину не придатна. Однак, її зовнішнє застосування триває досі.
2
Для того, щоб зробити 3-процентний розчин перекису водню , спочатку отримаєте концентрований її розчин. Найпростіший спосіб його отримання в лабораторії - використання впливу оксидів металів на розбавлену сірчану кислоту. Так, наприклад, оксид барію в холодних умовах, з'єднуючись з сірчаною кислотою, утворює перекис водню і сіль - сульфат барію: BaO2 + H2SO4 = H2O2 + BaSO4 У промисловості сірчану кислоту отримують шляхом електролізу сірчаної кислоти, за яким слід гідроліз надсірчані кислоти: 2H2SO4 = H2S2O8 + 2H + + 2e-, H2S2O8 + 2H2O = 2H2SO4 + H2O2 Також пероксид водню отримують окисленням ізопропілового спирту. Вона утворюється і в природі - шляхом окислення різних речовин киснем. Крім того, в невеликій концентрації вона виявлена і в тварин клітинах.
3
Після того, як отримано концентрований розчин перекису водню , приготуйте з нього 3-відсотковий розчин. Для цього візьміть емальовану миску, налийте в неї воду температуой порядку 50 градусів, потім додайте пероксид водню у відповідному колічестве.Перекісь водню , крім свого медичного призначення, використовується ще й в промисловості . Наприклад, її застосовують для відбілювання тканин і паперу. Також вона є хорошим дезинфікуючим засобом в харчовій промисловості. Перекис водню - знебарвлюється засіб, тому вона знайшла широке застосування в косметології.