Як отримати субсидію в Україні.

Будь-які види субсидій носять строго заявний характер і видаються тільки після надання повного пакета документів. На отримання субсидій можуть претендувати тільки ті громадяни, які потребують додаткової підтримки з боку держави.
Інструкція
1
Подайте в ЖЕК заяву про отримання субсидії (зразок можна взяти в ЖЕКу або завантажити з інтернету). Зареєструйте свою заяву і прикладіть до нього наступні довідки: про склад своєї сім'ї, про суму оплат житлово-комунальних послуг та про доходи за останні півроку. Також надайте посвідчення особи (паспорт або пенсійне посвідчення) та ідентифікаційний код. Крім цього в ЖЕКу буде потрібно декларація про майновий стан кожного члена сім'ї та трудові книжки всіх непрацюючих членів вашої родини. Не забудьте також надати розрахункові книжки з оплати електроенергії, водопостачання та комунальних послуг.
2
Встаньте на облік у службі зайнятості як тимчасово безробітний, якщо ви працездатні, але не вчитеся і не працюєте офіційно. Всі зареєстровані на житлоплощі члени сім'ї повинні зробити те ж саме. Перевірте, що ваше житлове приміщення було придбано понад 1 року тому. Не здавайте в оренду ніякі житлові приміщення, також цим видом діяльності не повинні займатися члени вашої родини, зареєстровані на вашій житлової площі. Якщо у вашому особистому користуванні менше 10 років знаходиться автомобіль (рік випуску автомобіля ролі не грає), ви не маєте права претендувати на субсидію . Якщо ви або хто-небудь з усіх зареєстрованих на житловій площі членів сім'ї володіє дачею або житловим приміщенням, ви також не отримаєте субсидію , оскільки вона не призначається особам, у володінні яких є додаткова житлоплоща, яка в сумі з площею квартири перевищує встановлені законодавством норми.
3
Дізнайтеся розклад роботи ЖЕКу і будьте готові кілька годин простояти в черзі. Більшість ЖЕКів тільки 2 рази на тиждень працюють повний робочий день, ще 2 дні вони приймають тільки по 4 години, а ще один день - не прийомний.
У зв'язку з періодично відбуваються підвищеннями цін на оплату послуг житлово-комунальної сфери в Україна питання оформлення житлових субсидій в наші дні став особливо важливим. Ще вчора було лінь збирати купу документів і вистоювати в довгих чергах з оформлення субсидії, сьогодні ж для багатьох громадян це стало питанням виживання.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - ідентифікаційний код;
  • - довідка про доходи (для працюючих).
Інструкція
1
З'явитеся у відділ субсидій, який знаходиться в районному Управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання з вищевказаним пакетом документів, напишіть заяву про нарахування вам субсидії і заповніть декларацію про доходи та майновий стан. Протягом 10 днів з дня подачі заяви ви можете донести відсутні документи.
2
Рішення про призначення (або відмову) субсидії ви отримаєте через 10 днів з моменту подачі вами необхідних документів.
3
Субсидія призначається на півроку (6 місяців), включаючи місяць подання заяви. Після закінчення цього терміну візьміть на підприємстві довідку про свої доходи для підтвердження того факту, що за минулі півроку ваші нарахування по заробітній платі не збільшилися, і надаєте у відділ по нарахуванню субсидій.
4
Пам'ятайте, що при збільшенні тарифів додатково звертатися до відділу субсидій вам не потрібно. Перерахунок розміру субсидії і збільшення вартості послуг буде проведено автоматично в бік збільшення розміру субсидії.
Зверніть увагу
Усі зазначені вами дані ретельно перевіряються працівниками відділів субсидій у податковій та міліції за місцем вашого проживання. Але, хто не помиляється. У разі виявлення після призначення вам субсидії факту надання недостовірних даних, ви повернете суму призначеної субсидії у подвійному розмірі та позбудетеся права на її отримання на 6 місяців. Але цього можна уникнути - ви з'явитеся у відділ субсидій, особисто вкажіть на свої помилки і попросіть їх виправити.
Корисна порада
Якщо у вас є борги з платежів за житлово-комунальних послуги це не причина для хвилювання (раніше за наявності заборгованості субсидію отримати було неможливо). Субсидія сьогодні призначається як для боржників, так і для решти громадян, яким вона покладена, на загальних підставах. Перед тим, як подавати документи на надання субсидій проконсультуйтеся з фахівцями відділу соціального забезпечення з приводу переліку необхідних документів, можливо, що вони попросять вас подати додаткові документи, виходячи з ваших умов проживання.