Як зробити насос. Як зробити маленький насос.

Якщо у вас є дача, що стоїть на березі озера, ставка чи річки, це помітно полегшує питання про полив вашого городу. Але щодня ходити з відрами до річки не дуже-то зручно. Зробіть собі теплової або хвильової насос, і вода в ваш город буде приходити сама.
Інструкція
1
Спочатку поговоримо про тепловий насос і про те, як його можна зробити. У ньому немає ніяких обертових і рухомих частин. Працює такий насос від атмосферного тиску. Зробимо такий насос самі. Встановлюємо велику металеву бочку на підставку-триногу. У дна бочки нам потрібно впаяти кран так, щоб при наливанні в бочку 1,5 л або менше вода з крана не витікала.
2
На боці у бочки нам потрібно просвердлити отвір 30 - 40 мм в діаметрі. До цього отвору ми приварюємо відповідного діаметру штуцер, на який надягаємо шланг з міцної і щільною гуми. На другий кінець шланга тепер потрібно надіти фільтр, який потім буде опускатися в неглибокий колодязь або водойму. Герметичність всіх з'єднань насоса обов'язкове.
3
Тепер про те, як тепловий насос буде працювати. Наливаємо в бочку при закритому зливному крані 1,5 л води. Під бочкою розпалюємо вогнище. Під час закипання води піде пар, який буде витісняти повітря з бочки через шланг. А шланг в цей час повинен знаходитися кінцем у воді. Коли пухирці повітря зі шланга перестануть виходити, гасимо багаття. Пар швидко сконденсіруется всередині бочки і тиск впаде. В нашу бочку почне надходити вода, заштовхували туди атмосферним тиском. Всього 20 хвилин очікування - і води в бочці набереться близько 120 літрів.
4
Хвильовий насос. Заб'ємо в дно водойми чотири кілочки і встановимо колоду. Доб'ємося того, щоб кілочки знаходилися прямо в його запив. Встановимо поперечні бруски, які обмежать руху нашого колоди вниз і вгору. Інакше колоду змиється першої ж серйозної хвилею. Розташуємо на дошках насос (невеликий механічний насос можна купити в будь-якому магазині техніки). Система штоков нашого насоса дозволить колоді обертатися трохи навколо поздовжньої осі.
5
Хвиля, яка буде набігати на нашу конструкцію, буде піднімати колоду і передавати через штоки руху прямо на поршень насоса. В насос нагнітатиметься вода. Уходящая хвиля буде опускати колоду, і насос буде воду засмоктувати.
6
Колоди можна брати ялинові. Оптимальною вагою для колоди буде 50 - 80 кг. Просочити його рази на 3 - 4 нагрітої сумішшю з натуральної оліфи і гасу в рівних пропорціях. Запили на колоді теж не забуваємо просочити. Це все.
Виготовлення поршневого насоса для води не така складна процедура, як може здатися. Щоб її спростити, можна використовувати вже готовий корпус пінного вогнегасника ОПГ. І він необов'язково повинен мати циліндричну форму. Вона може бути і чотирикутної, і шестикутної. Головне, щоб корпус мав по всій робочій довжині однаковий перетин, а поршень також мав аналогічну форму.
Інструкція
1
Головними деталями, відповідальними за справну роботу насоса , є клапани, а особливо - нижній зворотний клапан. Він визначає продуктивність насоса , а також його постійну готовність. Щоб половина води без толку туди-сюди не ганялася, а залишений без роботи насоса не зливав всю воду назад у свердловину або колодязь, клапани необхідно зробити якісними.
2
А ось поршень може мати зазор між стінками корпусу і їм самим, причому досить великий. Вода буде просочуватися між стінками і поршнем, проте основна її маса буде текти по клапанів. Якщо ви хочете, щоб все прилягало щільно, стежте за тим, щоб поршень ходив туди-сюди вільно.
3
Корпус можна зробити і з відрізка який-небудь труби, що має діаметр 80 мм і більше. Оптимальна довжина відрізка - від 60 до 80 см. Нутрощі труби бажано проточить на токарному верстаті або зняти нерівності за допомогою шабера. Але якщо такої можливості немає - нічого страшного. Поршень з кришками можна зробити з металу або з товстого пластика або навіть з дерева. Дерев'яні кришки дешевше, хоч і служать вони один сезон. Хоча можуть і довше прослужити. Особливо зручно використовувати для кришок модрину і дуб. Такі кришки розбухають від води і надійно герметизують зазор між стінками корпусу. Щоб поршень при намоканні дерева не заклинило, його потрібно виготовляти з достатнім зазором. Клапани можна зробити з металевих трубок, спресованих в дерево.
Корисна порада
Як бачите, в процесі виготовлення поршневого насоса для води ви можете в повній мірі використовувати свою фантазію; Подібний насос можна з успіхом використовувати в аварійних випадках в якості додаткового засобу для перекачки води. А якщо автоматизувати його привід допомогою використання енергії сонця чи вітру, можна такий насос використовувати для перекачування води для поливу зі ставка, розташованого неподалік від ділянки.